پرش به محتوا
Home » قرص سقط جنین

قرص سقط جنین

قرص سقط جنین %%sep%% قرص فایزر برای سقط جنین %%sep%% قرص سقط جنین آمریکایی %%sep%% قرص سقط جنین اسمش چیه %%sep%% قرص فایزر %%sep%% قرص سایتوتک

قرص سقط جنین 09030123197

قرص سقط جنین سقط دارویی سقط جنینی است که با مصرف داروهایی برای پایان دادن به حاملگی انجام می شود و برخلاف جراحی. داروی قرص سقط های دارویی به طور کلی تا هفته دهم بارداری قابل انجام است. در حال حاضر، بیش از 50 درصد از سقط جنین های انجام شده در ایالات متحده، سقط های دارویی است.

خرید قرص سقط جنین

 

خرید قرص سقط جنین

 

 

قرص سقط جنین که اغلب به عنوان دارویی یا سقط دارویی شناخته می شود، در واقع دو قرص متفاوت است که به ترتیب مصرف می شوند. اولی، میفپریستون، به دنبال آن میزوپروستول، که در واقع 4 قرص است، در همان روز (حداکثر) تا 72 ساعت (حداکثر) در خانه مصرف می شود.

قرص های مورد استفاده برای سقط جنین دارویی به طور کلی بی خطر و موثر هستند. اما در برخی شرایط نباید آنها را داد و در صورت بروز عوارض باید با نظارت مناسب استفاده شود.

سقط جنین با قرص

 

سقط جنین با قرص

 

قرص های سقط جنین چیست؟

رایج ترین رژیم مورد استفاده برای سقط جنین دارویی شامل ترکیبی از 2 داروی مختلف، میفپریستون (RU-486) ​​و میزوپروستول (Cytotec) است که تحت نظارت پزشک مصرف می شود. گاهی اوقات زمانی که بیماران توانایی مالی ندارند یا دلیلی دارند که نمی توانند RU-486 را مصرف کنند، میزوپروستول به تنهایی استفاده می شود.

داروی سقط جنین

 

مصرف قرص سقط جنین

هنگامی که تصمیم به ادامه سقط دارویی گرفته می شود، زن یک دوز RU-486 را مصرف می کند. این دارو با مسدود کردن هورمون پروژسترون که در حفظ بارداری مهم است، عمل می کند. تا 24 ساعت بعد، یک دوز میزوپروستول مصرف می شود. این دارو با نرم کردن دهانه رحم (دهانه رحم یا رحم) و ایجاد انقباض رحم، به پایان بارداری عمل می کند. اگر این فرآیند مؤثر نباشد، ممکن است دوز دوم میزوپروستول مصرف شود. میزوپروستول را می توان زیر زبان، گونه یا واژن تجویز کرد.

روش های سقط دارویی

قرص سقط جنین در واقع ترکیبی از دو نوع قرص ( میفپریستون و میزوپروستول ) است که به ترتیب مصرف می شوند. در ایالات متحده، اینها اغلب قبل از هفته 11 بارداری استفاده می شوند.

اولین قرص، میفپریستون، هورمون لازم برای ادامه رشد بارداری را مسدود می کند. تعداد کمی از افراد پس از مصرف میفپریستون خونریزی واژینال را مشاهده می کنند، اما این شایع نیست.

قرص دوم، میزوپروستول، باعث گرفتگی و خونریزی از واژن می شود تا بارداری از بدن شما خارج شود (مشابه سقط جنین). معمولاً ظرف 72 ساعت پس از مصرف اولین قرص در خانه مصرف می شود.

این قرص ها از طریق داروخانه ها یا اکثر مطب های معمولی پزشک در دسترس نیستند.

آیا قبل از مصرف قرص سقط جنین باید به پزشک مراجعه کرد؟

قبل از مصرف قرص‌های سقط جنین، زنان باردار باید توسط پزشک معاینه شوند تا مطمئن شوند که حاملگی خارج از رحم (لوله‌ای) وجود ندارد و اطمینان حاصل شود که می‌توان از قرص‌های سقط جنین بدون خطر استفاده کرد. سقط دارویی ممکن است در زنانی که مصرف طولانی مدت استروئید، مشکلات آدرنال یا اختلالات خونریزی دارند، ایمن نباشد. علاوه بر این، سقط دارویی در اوایل بارداری (قبل از هفته 10) ایمن تر و موثرتر از اواخر بارداری است. قرص های سقط جنین حاملگی خارج از رحم را درمان نمی کند و نباید برای این بیماری استفاده شود.

سقط جنین در خانه

 

سقط جنین در خانه

 

عوارض

قرص سقط جنین شایع ترین عوارض جانبی مرتبط با قرص های سقط جنین ناراحتی گوارشی (تهوع، استفراغ، اسهال، درد معده)، گرفتگی لگن و خونریزی است. اگر استفراغ و اسهال شدید باشد، گاهی اوقات، کم آبی بدن و از دست دادن الکترولیت ها ممکن است رخ دهد. این را می توان با مایعات خوراکی یا داخل وریدی و داروهای تهوع درمان کرد. گاهی اوقات زنان با یک سقط دارویی خونریزی بسیار شدیدی دارند و ممکن است نیاز به تزریق خون یا حتی یک عمل جراحی داشته باشند. زنان مبتلا به مشکلات آدرنال و کسانی که استروئیدهای طولانی مدت مصرف می کنند ممکن است فشار خون پایین را هنگام مصرف  تجربه کنند.

آیا قرص های سقط جنین موثر هستند؟در حالی که دارویی به طور کلی موثر است، ممکن است در برخی از زنان ناقص باشد، به این معنی که ممکن است مقداری از بافت همچنان در رحم باقی بماند. این می تواند منجر به خونریزی شدید و عفونت شود که نیاز به مراقبت فوری پزشکی دارد. علاوه بر این، گاهی اوقات زنانی که تحت سقط دارویی قرار می‌گیرند ممکن است حاملگی خارج از رحم ناشناخته داشته باشند.

قانونی بودن قرص های سقط جنین در ایالتی که سقط جنین را ممنوع کرده است، موضوع بحث های زیادی است. قرص های جنین توسط سازمان غذا و داروی ایالات متحده تایید شده است و در حال حاضر مشخص نیست که آیا ایالت ها می توانند استفاده از یک داروی تایید شده را ممنوع کنند یا می توانند ارسال این داروها را به ایالت های دارای محدودیت سقط ممنوع کنند.

 

قیمت قرص سقط جنین

 

قیمت قرص سقط جنین

 

مراقبت پس از سقط جنین

بلافاصله پس از یک سقط دارویی یا جراحی، مهم است که تمام دستورالعمل های داده شده توسط کلینیک را دنبال کنید. اگر پس از انجام این عمل هر گونه نگرانی بهداشتی یا پزشکی دارید دریغ نکنید. با شماره تلفنی که ارائه دهنده خدمات سقط جنین به شما داده است تماس بگیرید.

تفاوت بین قرص پیشگیری و قرص سقط جنین چیست؟ برای پایان دادن به بارداری تا 10 هفته استفاده می شود. قرص پیشگیری برای جلوگیری از بارداری پس از مقاربت جنسی محافظت نشده استفاده می شود. قرص صبح بعد برای سقط دارویی موثر نیست.

مراقبت های پس از عمل

پس از سقط جنین، مهم است که به خوبی از بدن خود مراقبت کنید و از داشتن رابطه جنسی، استفاده از تامپون یا غوطه ور شدن در آب، به طور کلی حداقل به مدت دو هفته اجتناب کنید. کلینیک دستورالعمل‌های خاصی را به شما ارائه می‌کند و مهم است که برای کاهش خطر عفونت و اطمینان از بهبودی سریع، آنها را دنبال کنید.

همچنین ممکن است لازم باشد دو تا سه هفته بعد از عمل به کلینیک یا پزشک عمومی مراجعه کنید تا مطمئن شوید که دیگر باردار نیستید و هیچ عوارضی وجود ندارد. خطر سقط ناقص، عارضه یا عفونت اندک است، اما حضور در پیگیری مهم است.

abortion using pills

پیشگیری از بارداری پس از سقط

پس از سقط جنین، چرخه قاعدگی طبیعی شما می تواند تقریباً بلافاصله از سر گرفته شود. به این معنی که ممکن است در عرض چند هفته دوباره باردار شوید. این زمان بسیار خوبی برای تجدید نظر در گزینه های پیشگیری از بارداری است و اگر روش های پیشگیری قبلی دیگر برای شما مفید نیست، به دنبال مشاوره پزشکی باشید.

هنگام انتخاب پیشگیری از بارداری، برخی از عواملی که باید به آنها فکر کنید سن، سبک زندگی، وضعیت مالی، پیشگیری قبلی و آنچه فکر می کنید برای شما مناسب و قابل قبول است، می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *