پرش به محتوا
Home » قرص برای جلوگیری از بارداری

قرص برای جلوگیری از بارداری

قرص برای جلوگیری از بارداری %%sep%% عوارض قرص اورژانسی %%sep%% قرص سیبل برای جلوگیری از بارداری %%sep%% قرص ضد بارداری بعد از رابطه

قرص های ضد بارداری چیست؟

قرص برای جلوگیری از بارداری قرص‌های ضدبارداری، داروهایی هستند که از هورمون‌ها برای جلوگیری از بارداری استفاده می‌کنند.

روش های زیادی برای جلوگیری از بارداری وجود دارد شما ممکن است بشنوید که به این مورد خاص فقط “قرص” گفته می شود.

قیمت قرص سایتوتک

 

قیمت قرص سایتوتک

 

شما برای جلوگیری از بارداری قرص را از طریق خوراکی مصرف می کنید و زمانی که به درستی مصرف شود تا 99.9 درصد موثر است. اما این قرص از شما در برابر بیماری های مقاربتی از جمله HIV محافظت نمی کند. کاندوم لاتکسی که برای پوشاندن آلت تناسلی استفاده می شود بهترین محافظت را در برابر اکثر بیماری های مقاربتی دارد. 

مارک های قرص های ضد بارداری

برخی از مارک های رایج کنترل بارداری عبارتند از:

 • اتینیل استرادیول و نورتیندرون (Balziva، Brevicon، Briellyn، Gildagia، Modicon، Philith، Wera، Zenchent)
 • اتینیل استرادیول و نورژستیمات (Estarylla، Previfem، Sprintec)
 • دروسپیرنون و اتینیل استرادیول (Ocella، Yasmin، Yaz، Zarah)
 • دروسپیرنون، اتینیل استرادیول و لوومفولات (بیاز، سافیرال)
 • اتینیل استرادیول و نورژسترل (Cryselle، Elinest، Ogestrel)
 • چرخه طولانی اتینیل استرادیول و لوونورژسترل (Amethia Lo، Camrese Lo، Daysee)
 • اتینیل استرادیول و دزوژسترل (Azurette، Kariva، Mircette، Viorele)
 • اتینیل استرادیول و لوونورژسترل (LoSeasonique)
 • اتینیل استرادیول و نورتیندرون
 • اتینیل استرادیول و لوونورژسترل (Enpresse، Trivora)
 • اتینیل استرادیول و دزوژسترل (Caziant، Cyclessa، Velivet)
 • دینوژست و استرادیول (ناتازیا)
 • اتینیل استرادیول و لوونورژسترل (Introvale)
 • چرخه طولانی اتینیل استرادیول و لوونورژسترل (آمتیا، اشلینا، جولسا، کوازنس)
 • نورتیندرون (Camila، Deblitane، Emzahh، Errin، Heather، Jencycla، Nor-QD، Sharobel)
 • دروسپیرنون (اسلیند)
 • نورژسترل (اپیل)

قرص های ضد بارداری چگونه کار می کنند؟

قرص برای جلوگیری از بارداری زمانی باردار می شوید که تخمک آزاد شده از تخمدان شما (ارگانی که تخمک ها را نگه می دارد) توسط اسپرم بارور می شود. تخمک بارور شده به داخل رحم شما (رحم شما) می چسبد و در آنجا به کودک تبدیل می شود. هورمون‌ها در بدن شما آزاد شدن تخمک از تخمدان را کنترل می‌کنند که  تخمک‌گذاری نامیده می‌شود و بدن شما را برای پذیرش تخمک بارور شده آماده می‌کند.

https://salamatinews.com/abortion-pills/
داروهای ضد بارداری هورمونی (قرص، چسب و حلقه واژینال) همگی حاوی مقدار کمی هورمون هستند. این هورمون ها هورمون های طبیعی بدن شما را مهار می کنند تا از بارداری جلوگیری کنند. داروهای ضد بارداری هورمونی معمولاً تخمک گذاری بدن شما را متوقف می کنند. آنها همچنین مخاط دهانه رحم را تغییر می دهند تا اسپرم از طریق دهانه رحم عبور کند و تخمک پیدا کند. آنها همچنین می توانند با تغییر پوشش داخلی رحم از بارداری جلوگیری کنند، بنابراین بعید است که تخمک بارور شده کاشته شود.

انواع مختلفی از قرص های ضد بارداری موجود است. اگر به استفاده از یکی از آنها فکر می کنید، در اینجا چیزی است که باید بدانید تا به شما در انتخاب هوشمندانه کمک کند.

https://salamatinews.com/emergency-abortion-pill/

قرص های ضد بارداری چقدر خوب کار می کنند؟

قرص برای جلوگیری از بارداری زمانی که قرص های ضدبارداری دقیقا طبق دستور مصرف شوند، 99 درصد در پیشگیری از بارداری موثر هستند. اما اگر هر روز در ساعت معینی آن را مصرف نکنید، اگر به طور تصادفی یک نوبت را از دست بدهید، یا اگر داروهای دیگری را مصرف کنید که با آن تداخل دارند، اثربخشی قرص کاهش می یابد. هر سال از هر 100 فرد فعال جنسی، 9 نفر با مصرف قرص های ضد بارداری باردار می شوند.

برای اینکه قرص های ضد بارداری خود را تا حد ممکن موثر کنید، آن را به طور مداوم هر روز مصرف کنید. اگر یک نوبت را فراموش کردید، در اسرع وقت قرص فراموش شده را مصرف کنید، سپس دوز بعدی خود را طبق برنامه معمول خود مصرف کنید. با ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی خود در مورد سایر داروها یا مکمل هایی که قبلاً مصرف می کنید صحبت کنید تا مطمئن شوید که این داروها عملکرد کنترل بارداری شما را تغییر نمی دهند.

انواع قرص های ضد بارداری

قرص برای جلوگیری از بارداری قرص های ضد بارداری خوراکی یا از هورمون های پروژستین و استروژن یا فقط پروژستین تشکیل شده اند و برای جلوگیری از بارداری باید روزی یک بار مصرف شوند. سه نوع در بازار وجود دارد: قرص ترکیبی، قرص فقط پروژسترون و قرص استفاده طولانی مدت/مداوم.

روش های سقط جنین

 

روش های سقط جنین

 

قرص های ترکیبی چیست؟

اکثر افرادی که در ایالات متحده از این قرص استفاده می کنند چیزی را مصرف می کنند که به آن قرص ترکیبی گفته می شود. استروژن و پروژسترون از ترشح تخمک توسط تخمدان جلوگیری می کند و تغییراتی در دهانه رحم و رحم ایجاد می کند که احتمال بارداری شما را کاهش می دهد.

اگر دقیقاً طبق دستور از آنها استفاده کنید، کمتر از 1٪ شانس بارداری دارید. یعنی هر روز قرص خود را مصرف کنید. اثرات آنها نیز به راحتی قابل برگشت است. وقتی می خواهید باردار شوید، مصرف آنها را قطع کنید. امکان باردار شدن فورا وجود دارد.

معمولاً اگر دو عدد از این قرص ها را پشت سر هم فراموش کنید، باید به مدت یک هفته از کنترل بارداری پشتیبان استفاده کنید قرص برای جلوگیری از بارداری.

قرص های ترکیبی مزایایی فراتر از کنترل بارداری دارند. آنها به تنظیم پریود و کاهش گرفتگی کمک می کنند. آنها می توانند خطر ابتلا به برخی سرطان ها را کاهش دهند. ممکن است آکنه شما را پاک کنند. دو برند (بیاز، یاز) برای درمان نوع شدید سندرم پیش از قاعدگی تایید شده اند.

https://salamatinews.com/the-price-of-cytotec-tablets/
اکثر آنها بین 20 تا 35 میکروگرم استروژن همراه با مقداری پروژسترون استفاده می کنند. ممکن است پزشک شما را در این سطح شروع کند و اگر عوارض جانبی شما را آزار دهد، آن را تغییر دهد.برخی از قرص ها 10 میکروگرم استروژن دارند. اگر در دوران پیش از یائسگی هستید، قرص‌های با دوز پایین ممکن است گزینه خوبی باشند. آنها می توانند به علائمی مانند گرگرفتگی یا پریودهای نامنظم کمک کنند.

قرص های ترکیبی یا تک فازی (یک فاز) یا چند فازی (فازهای متعدد) هستند.

قرص های مونوفازیک سطح یکنواختی از هورمون ها را در طول ماه ارائه می دهند. nvقرص های مولتی فازی دارای سطوح کمی متفاوت از هورمون ها در قرص های فعال هستند. آنها تغییرات هورمونی طبیعی را که در طول چرخه قاعدگی شما اتفاق می افتد، تقلید می کنند.

هر دو به یک اندازه در جلوگیری از بارداری موثر هستند.

Contraceptives

قرص های طولانی مدت چیست؟

قرص طولانی مدت یک قرص ترکیبی است که تعداد دوره های قاعدگی را از 13 دوره در سال به تنها چهار دوره در سال کاهش می دهد. یعنی فردی که این قرص را مصرف می کند در هر فصل فقط یک بار پریود می شود.

آنها از ترکیب دو هورمون استفاده می کنند که معمولاً در سایر داروهای ضد بارداری هورمونی استفاده می شود. اما قرص به مدت 12 هفته به طور مداوم مصرف می شود و به دنبال آن 1 هفته قرص های غیرفعال مصرف می شود که منجر به چرخه قاعدگی می شود قرص برای جلوگیری از بارداری.

قرص های کوچک چیست؟

اینها قرص هایی هستند که فقط یک هورمون به نام پروژسترون دارند. آنها استروژن ندارند و ممکن است برای افرادی که در دوران شیردهی هستند یا تهوع یا سایر عوارض جانبی استروژن دارند توصیه شود.

قرص‌های کوچک با غلیظ شدن مخاط دهانه رحم عمل می‌کنند تا اسپرم نتواند به تخمک برسد. هورمون موجود در قرص ها همچنین پوشش داخلی رحم را تغییر می دهد به طوری که احتمال لانه گزینی تخمک بارور شده بسیار کمتر است. در برخی موارد، مینی قرص ها از آزاد شدن تخمک جلوگیری می کنند. شما هر روز یک قرص کوچک مصرف می کنید.

قرص برای جلوگیری از بارداری اگر قرص های کوچک به طور مداوم و صحیح استفاده شوند، حدود 95٪ موثر هستند – تا حدودی کمتر از قرص های ضد بارداری استاندارد.

How effective is the birth control pill?

1 دیدگاه دربارهٔ «قرص برای جلوگیری از بارداری»

 1. بازتاب: قیمت آمپول ضد بارداری 09030123197 | سلامتی زنان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *