پرش به محتوا
Home » قرص اورژانسی سقط جنین

قرص اورژانسی سقط جنین

قرص اورژانسی سقط جنین %%sep%% قیمت قرص اورژانسی لوونورژسترول %%sep%% بهترین قرص اورژانسی %%sep%% قرص اورژانسی و پریود %%sep%% مدت زمان تاثیر قرص اورژانسی

قرص اورژانسی سقط جنین

قرص اورژانسی سقط جنین آیا پیشگیری از بارداری اورژانسی و قرص سقط جنین یکی هستند؟ نه! اینها داروهای کاملاً متفاوتی هستند که به روش های مختلف در بدن برای اهداف مختلف عمل می کنند. از قرص های EC برای جلوگیری از بارداری قبل از شروع آن استفاده می شود و از قرص های سقط جنین برای پایان ایمن بارداری استفاده می شود.

قرص سقط جنین

قرص سقط جنین

دو نوع EC وجود دارد، قرص های EC مبتنی بر لوونورژسترل بدون نسخه (LNG-EC) و قرص های EC فقط با نسخه که حاوی اولیپریستال استات (UPA) هستند. هر دو می توانند تا پنج روز پس از رابطه جنسی مصرف شوند و هر دو با تاخیر در تخمک گذاری از بارداری جلوگیری می کنند. این بدان معناست که تخمک و اسپرم هرگز به هم نمی رسند و در وهله اول از شروع بارداری جلوگیری می شود.

قرص های سقط جنین که سقط دارویی نیز نامیده می شود، داروهای بی خطر و موثری هستند که برای پایان دادن به بارداری مصرف می شوند. موثرترین و رایج ترین نوع سقط دارویی در ایالات متحده مصرف دو داروی مختلف، میفپریستون و میزوپروستول است، اما ممکن است سقط دارویی تنها با میزوپروستول انجام شود.

قرص اورژانسی سقط جنین در دوران بارداری EC

اگر فردی در دوران بارداری قرص های EC مصرف کند، تحقیقات نشان می دهد که حاملگی تحت تاثیر قرار نخواهد گرفت. پیشگیری از بارداری اورژانسی باعث سقط جنین یا سقط جنین نمی شود و بر رشد جنین تأثیری نمی گذارد.

آیا مصرف قرص EC یا سقط جنین در حال حاضر بر شانس باردار شدن فرد در آینده تأثیر می گذارد؟

هیچ کدام بر باروری آینده تأثیری ندارد.

داروی سقط جنین بدون نسخه

داروی سقط جنین بدون نسخه

مصرف قرص های EC در گذشته شانس باردار شدن افراد در آینده را تغییر نمی دهد، حتی در دفعه بعد که رابطه جنسی دارند. از آنجایی که قرص های EC فقط تخمک گذاری را به تعویق می اندازند (به جای جلوگیری از آن به طور کلی مانند قرص های ضد بارداری)، فقط برای جلوگیری از بارداری از رابطه جنسی که فرد قبلا داشته است، کار می کند. این بدان معناست که اگر فردی پس از مصرف EC رابطه جنسی داشته باشد و از روش دیگری برای جلوگیری از بارداری استفاده نکند، ممکن است بلافاصله پس از مصرف EC باردار شود. بنابراین، اگر آنها نمی خواهند باردار شوند، باید دوباره EC مصرف کنند، حتی قبل از شروع دوره بعدی. مصرف EC هر چند بار که نیاز دارند برای افراد بی خطر است.

سقط جنین فقط به بارداری فعلی خاتمه می دهد، باروری یا بارداری آینده را تحت تاثیر قرار نمی دهد.

چگونه کسی قرص EC را دریافت می کند؟

قرص‌های LNG EC، مانند Plan B، Next Choice، و Take Action، بدون نسخه بدون نسخه یا چک شناسایی برای افراد در هر سن و جنس در دسترس هستند. مردم می توانند EC یاب Bedsider را جستجو کنند تا بیاموزند از کجا قرص های EC را به صورت حضوری و آنلاین تهیه کنند. برخی از پردیس‌های کالج حتی دستگاه‌های فروش خودکار EC را نصب کرده‌اند تا از دسترسی 24 ساعته و 7 روز هفته با هزینه کمتر نسبت به داروخانه اطمینان حاصل کنند. برای دریافت قرص‌های UPA EC با نام تجاری ella به نسخه‌ای از یک ارائه‌دهنده مراقبت‌های بهداشتی نیاز است و افراد می‌توانند آن را به صورت حضوری یا آنلاین دریافت کنند. از آنجایی که قرص های EC هرچه زودتر مصرف شوند در پیشگیری از بارداری موثر هستند، گرفتن EC زودتر از موعد می تواند به افراد کمک کند تا در صورت نیاز، EC مورد نیاز خود را داشته باشند.

قیمت قرص سایتوتک

قیمت قرص سایتوتک

چگونه کسی قرص سقط جنین می گیرد؟

گرفتن قرص های سقط جنین (یا انجام یک روش سقط جنین ) هر دو می تواند با یک ارائه دهنده هماهنگ شود. بسته به محل زندگی شما، قرص های سقط جنین به صورت حضوری یا آنلاین در دسترس هستند. برای کمک به یافتن ارائه‌دهنده سقط جنین، Abortion Finder ( AbortionFinder.org ) به‌روزترین و جامع‌ترین پایگاه داده کشور از ارائه‌دهندگان تأیید شده سقط جنین و منابع کمکی را دارد.

قرص های سقط جنین دارویی

سقط جنین دارویی (دارویی) یک روش غیرجراحی ایمن و قانونی برای پایان دادن به بارداری است. قبل از اینکه بتوانید سقط دارویی داشته باشید، باید آزمایش خون و سونوگرافی برای تایید بارداری انجام دهید.

قیمت قرص سقط جنین

قیمت قرص سقط جنین

سقط دارویی یک فرآیند دو مرحله ای است. مرحله اول شامل مصرف قرص (میفپریستون) است که هورمون مورد نیاز برای ادامه بارداری را مسدود می کند. به دنبال آن یک داروی دوم (میزوپروستول) که حاملگی را از بدن دفع می کند، انجام می شود.

قرص‌های سقط جنین دارویی دارای میزان موفقیت بالایی هستند – تا 98٪ در پایان دادن به بارداری زودرس مؤثر هستند. سقط دارویی فقط تا هفته 9 بارداری امکان پذیر است. در استرالیا سقط جنین بعد از 9 هفته الزامی است.

قرص‌های سقط جنین دارویی از (برخی) پزشکان عمومی، کلینیک‌های خصوصی سقط جنین، (برخی) بیمارستان‌های دولتی و (بعضی) کلینیک‌های بهداشت عمومی و سلامت جنسی در دسترس هستند. برای این دارو نسخه لازم است.

Medication Abortion

قرص های پیشگیری از بارداری اورژانسی

قرص ضد بارداری اورژانسی با توقف یا تأخیر زمانی که تخمدان شما تخمک را آزاد می کند، عمل می کند. تا 85 درصد موثر است. اگر در عرض 24 ساعت پس از رابطه جنسی محافظت نشده مصرف شوند، بیشترین تأثیر را دارند. قرص های پیشگیری از بارداری اورژانسی ممکن است موثر نباشند اگر:

روش های سقط جنین

روش های سقط جنین

Abortion Pill

در استرالیا دو گزینه در دسترس است:

استات اولیپریستال موثرتر از لوونورژسترل است، اما مصرف تنها لوونورژسترل هنگام شیردهی یا شیردهی بی خطر است.

قرص های اورژانسی پیشگیری از بارداری مستقیماً از داروسازان در دسترس هستند. شما نیازی به نسخه ندارید.

abortion pills and morning-after pills

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *