پرش به محتوا
Home » مدت زمان تاثیر قرص سایتوتک

مدت زمان تاثیر قرص سایتوتک

مدت زمان تاثیر قرص سایتوتک %%sep%% دلیل اثر نکردن قرص سایتوتک %%sep%% بعد از مصرف قرص سایتوتک چی بخوریم %%sep%% از کجا بفهمم قرص سایتوتک اثر کرده

مدت زمان تاثیر قرص سایتوتک

مدت زمان تاثیر قرص سایتوتک رژیم های دارویی با استفاده از میفپریستون و میزوپروستول برای درمان سرپایی سقط زودرس حاملگی تا 84 روز حاملگی و برای سقط جنین دارویی تا 77 روز حاملگی ایمن و موثر هستند.

خرید قرص سقط جنین

خرید قرص سقط جنین

 

سن حاملگی با استفاده از سونوگرافی یا سابقه قاعدگی تعیین می شود. سونوگرافی زمانی مورد نیاز است که تاریخ بارداری با استفاده از داده های بالینی به تنهایی تأیید نشود یا عوامل خطر حاملگی خارج از رحم وجود داشته باشد. مؤثرترین رژیم‌ها برای مدیریت دارویی سقط زودرس حاملگی و سقط دارویی شامل 200 میلی‌گرم میفپریستون خوراکی (یک آنتاگونیست گیرنده پروژسترون) و به دنبال آن 800 میکروگرم میزوپروستول (یک آنالوگ پروستاگلاندین E1 ) به صورت باکالی یا واژینال است.

سقط جنین با قرص

سقط جنین با قرص

گرفتگی و خونریزی از اثرات مورد انتظار داروها هستند که خونریزی به طور متوسط ​​9 تا 16 روز طول می کشد. اثرات نامطلوب میزوپروستول (به عنوان مثال، تب خفیف، علائم گوارشی) را می توان با داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی یا ضد استفراغ کنترل کرد. بارداری مداوم، عفونت، خونریزی، حاملگی خارج رحمی تشخیص داده نشده و نیاز به آسپیراسیون ناخواسته رحم از عوارض نادری هستند. تاریخچه بالینی، همراه با سطح کمی متوالی گنادوتروپین جفتی بتا انسانی، آزمایش بارداری ادرار، یا سونوگرافی، برای ایجاد عبور کامل از بافت حاملگی استفاده می شود.

دلیل اثر نکردن قرص سایتوتک

مدت زمان تاثیر قرص سایتوتک مدیریت دارویی از دست دادن زودهنگام بارداری و سقط دارویی از زمان تایید میفپریستون (Mifeprex) در سال 2000 توسط سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA) به طور فزاینده ای رایج شده است. سقط دارویی در حال حاضر 60٪ از تمام سقط های انجام شده قبل از هفته 10 بارداری را تشکیل می دهد. 1 موثرترین رژیم های دارویی ترکیبی از میفپریستون، آنتاگونیست گیرنده پروژسترون است که باعث نکروز دسیدوال و انقباضات رحمی می شود. و میزوپروستول (Cytotec)، یک آنالوگ پروستاگلاندین E 1 که باعث رسیدن دهانه رحم و انقباضات رحمی می شود.

قیمت قرص سقط جنین

قیمت قرص سقط جنین

این رژیم ها برای بیماران ایمن و قابل قبول هستند و می توانند توسط پزشکان مراقبت های اولیه در شرایط سرپایی تجویز شوند.  پزشکان مراقبت های اولیه با توزیع جغرافیایی گسترده، مهارت در تصمیم گیری مشترک و روابط طولی با بیماران به طور منحصر به فردی برای مشاوره بیماران و دسترسی به داروها قرار دارند . با این حال، تنها 1 درصد از سقط جنین ها در حال حاضر در مطب پزشکان رخ می دهد.

از کجا بفهمم قرص سایتوتک اثر کرده مدت زمان تاثیر قرص سایتوتک

 

مدت زمان تاثیر قرص سایتوتک از کجا بفهمم قرص سایتوتک اثر کرده قبل از تجویز میفپریستون و میزوپروستول، پزشکان باید سن حاملگی را تعیین کنند. موارد منع مصرف را ارزیابی کنند، مشاوره بیمار محور در مورد گزینه های مدیریتی ارائه دهند و نیاز به تست های آزمایشگاهی را ارزیابی کنند.

قرص اورژانسی سقط جنین

قرص اورژانسی سقط جنین

رژیم هایی که از میفپریستون و میزوپروستول استفاده می کنند تا 84 روز حاملگی برای سقط زودرس بارداری، 2 ، 3 و تا 77 روز حاملگی برای سقط دارویی موثر هستند.  سونوگرافی برای تعیین تشخیص و تایید تاریخ بارداری قبل از استفاده از داروهای کاهش بارداری زودرس اندیکاسیون دارد . سونوگرافی، در صورت نیاز، یا تاریخ قاعدگی می تواند نشان دهد که سن حاملگی کمتر از 77 روز قبل از ارائه سقط دارویی است. در سونوگرافی باید در بیمارانی که در معرض خطر حاملگی خارج رحمی هستند. 

چرا قرص سایتوتک اثر نمیکنه

چرا قرص سایتوتک اثر نمیکنه

کلیوی، تنفسی یا قلبی عروقی یا با سطح هموگلوبین کمتر از 10 گرم در دسی لیتر (100 گرم در لیتر) را از مطالعه خارج کرده است. آزمایشات آزمایشگاهی باید برای بیمارانی که علائم کم خونی یا در معرض خطر ابتلا به آنمی یا عفونت های مقاربتی دارند در نظر گرفته شود. اگر از β-hCG سریال برای تایید سقط کامل استفاده شود، سطح کمی اولیه گنادوتروپین جفتی انسانی بتا (β-hCG) مورد نیاز است. استاندارد مراقبت، تجویز گلوبولین ایمنی Rh O (D) (Rhogam) به همه بیمارانی است که Rh منفی هستند و در اوایل بارداری یا سقط جنین هستند.  با این حال، طبق یافته های تحقیقات اولیه، خطر آلوایمونیزاسیون در اوایل بارداری ممکن است ناچیز باشد.

 

رژیم های دارویی برای سقط جنین

 

مدت زمان تاثیر قرص سایتوتک رژیم FDA برای سقط دارویی تا 70 روز حاملگی 200 میلی گرم میفپریستون خوراکی است و به دنبال آن 800 میکروگرم میزوپروستول 24 تا 48 ساعت بعد باکال تجویز می شود.  در رژیم های مبتنی بر شواهد، اما ایمنی و اثربخشی را تا 77 روز حاملگی نشان می دهند.  اثربخشی بین روزهای 64 و 77 بارداری با افزودن دوز دوم میزوپروستول، 800 میکروگرم چهار ساعت پس از اولین دوز افزایش می‌یابد.

 

Why am I taking CYTOTEC

مدیریت اثرات مورد انتظار و نامطلوب

 

مدت زمان تاثیر قرص سایتوتک میفپریستون به طور کلی به خوبی تحمل می شود و شایع ترین عارضه جانبی آن حالت تهوع است. 23 میزوپروستول باعث گرفتگی شدید رحم و خونریزی شدیدتر از قاعدگی می شود که اغلب همراه با لخته شدن خون است. گرفتگی و خونریزی معمولاً در عرض چند ساعت پس از مصرف میزوپروستول شروع می شود و سه تا پنج ساعت طول می کشد. خونریزی خفیف به طور متوسط ​​9 تا 16 روز ادامه دارد. 4 درد را معمولاً می توان با داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی و یک پد گرم کننده کنترل کرد.

پزشکان باید به بیماران اطلاع دهند که علائم گوارشی مانند تهوع، استفراغ و اسهال در مصرف میزوپروستول رایج است. داروهای ضد استفراغ خوراکی ممکن است مفید باشند. تب و لرز خفیف کمتر شایع است و با داروهای ضد تب قابل کنترل است.

 

Misoprostol oral tablet

پیگیری بیمار

 

مدت زمان تاثیر قرص سایتوتک عبور موفقیت آمیز بافت حاملگی پس از سقط زودهنگام بارداری یا سقط دارویی باید با ترکیب تاریخچه بالینی با نتیجه آزمایش بارداری ادرار منفی، کاهش کافی در سطح سرمی β-hCG یا سونوگرافی که عدم وجود کیسه حاملگی از قبل قابل مشاهده است، تایید شود. سطح سرمی β-hCG باید حداقل 50 درصد در 24 ساعت اول یا 80 درصد تا هفت روز پس از مصرف میزوپروستول کاهش یابد.

بیماران ممکن است در هر زمان پس از مصرف میزوپروستول، پیشگیری از بارداری خوراکی، ترانس درمال یا واژینال را شروع کنند. ایمپلنت اتونوژسترل (Nexplanon) را می‌توان در همان روزی که میفپریستون مصرف کرد، بدون افزایش خطر حاملگی ادامه داد. مدروکسی پروژسترون (Depo-Provera) و دستگاه های داخل رحمی ممکن است پس از تأیید سقط کامل استفاده شود.  بیمارانی که مایل به باردار شدن مجدد هستند، می توانند به محض اینکه احساس آمادگی کردند، امتحان کنند.

medical abortion medicine

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *