پرش به محتوا
Home » داروی گیاهی سقط جنین

داروی گیاهی سقط جنین

  • از
داروی گیاهی سقط جنین %%sep%% قرص برای سقط جنین %%sep%% داروی گیاهی برای پریود شدن %%sep%% قرص قوی برای پریود شدن %%sep%% قرص برای پریود شدن فوری

داروی گیاهی سقط جنین 09030123197

داروی گیاهی سقط جنین سقط جنین محصولات یا موادی هستند که برای خاتمه بارداری استفاده می شوند. در ژوئن 2022، دادگاه عالی ایالات متحده تصمیمی مهم را منتشر کرد که در آن بیان داشت که قانون اساسی از حق زنان برای سقط جنین حمایت نمی کند. از آن زمان، بسیاری از مقالات خبری و پست های رسانه های اجتماعی روش های جایگزین سقط جنین و تنظیم باروری، از جمله سقط جنین ها را مورد بحث قرار داده اند. محتوای اخیر رسانه های اجتماعی شامل گفتگوهایی در مورد استفاده از داروهای گیاهی برای تأثیرگذاری بر باروری یا القای سقط جنین است. اما بسیاری از این پست ها مسائل ایمنی بالقوه مرتبط با این محصولات را نادیده گرفته اند.

داروی سقط جنین بدون نسخه

داروی سقط جنین بدون نسخه

در حالی که داروهایی وجود دارند که توسط سازمان غذا و داروی ایالات متحده برای ختم بارداری تایید شده اند، اما هیچ لیست سقط جنین وجود ندارد. به این معنی که هیچ لیست جامعی از محصولات گیاهی که نشان داده شده است باعث سقط جنین یا سقط جنین می شوند وجود ندارد. درمان های خانگی برای سقط جنین و سقط جنین “DIY” توصیه نمی شود.

سقط جنین گیاهی و داروی گیاهی سقط جنین چیست؟

در مقاله‌ای در ژوئن 2022 در رولینگ استون، از «سقط جنین گیاهی» به عنوان مرسوم در TikTok یاد می‌شود و به گیاهانی اشاره می‌کند که برخی معتقدند می‌توانند باعث سقط جنین شوند. محصولات گیاهی قرن هاست که برای کنترل باروری، جلوگیری از بارداری یا تسهیل سقط جنین استفاده می شود. پنی رویال ، کوهوش آبی و سیاه و کینین محصولاتی با پایه گیاهی هستند که به دلیل فعالیت سقط‌آور (محرک سقط جنین) شناخته شده‌اند، اما بسیاری از گیاهان دیگر نیز وجود دارند که می‌توانند بر نتیجه بارداری یا باروری تأثیر بگذارند.

خرید آمپول سقط جنین

خرید آمپول سقط جنین

از آنجایی که افرادی که از این محصولات استفاده می کنند ممکن است در جستجوی مراقبت های پزشکی مردد باشند و با توجه به اینکه سقط جنین پزشکی و جراحی از سال 1973 تا 2022 توسط قانون اساسی حمایت شده است، گزارش های کمی در ادبیات پزشکی در مورد استفاده از محصولات گیاهی برای پیشگیری از بارداری یا سقط جنین وجود دارد. . از گزارش های موجود، برخی محصولات گیاهی Ruta graveolens ، Abrus precatorious و gossypol را ذکر کرده اند.

سقط جنین یا علت سقط جنین

Ruta graveolens (“کوه معمولی”) یک گیاه بوته مانند است که در کشورهای مدیترانه یافت می شود. این گیاه در بسیاری از کشورها از جمله انگلیس، فرانسه و برزیل برای تحریک قاعدگی و سقط جنین مورد استفاده قرار گرفته است. هنگامی که از طریق دهان به موش های باردار داده شد، Ruta graveolens باعث آسیب جنین و مرگ جنین شد. که در عرض یک روز پس از مصرف باعث سقط جنین می شود، اما همچنین می تواند منجر به مسمومیت شدید مادر از جمله استفراغ، آسیب کبدی و کم خونی شود.

قیمت قرص سقط جنین

قیمت قرص سقط جنین

در موارد شدید، لرزش، دیسترس تنفسی و مرگ رخ داده است. حتی اگر این گیاه به دلیل اثرات سمی آن به عنوان یک سقط جنین استفاده شود، Ruta graveolens یک داروی گیاهی رایج است که برای ختم بارداری استفاده می شود. در یک مطالعه از آمریکای جنوبی، Ruta graveolens رایج‌ترین داروی گیاهی بود که برای القای سقط جنین استفاده می‌شد، اما استفاده از آن با عوارض جانبی تهدیدکننده حیات از جمله نارسایی اندام‌ها و مرگ همراه بود. استفاده از  Ruta graveolens  برای القای سقط جنین یا سقط جنین تایید یا توصیه نمی شود .

لوبیا چیتی

لوبیا جکیریتی یا نخود تسبیح بذر گیاه Abrus precatorius ، درخت انگور بلند و چوبی است که در مناطق گرمسیری جهان می روید. دانه دارای رنگ قرمز روشن مشخص است و دارای یک لکه سیاه در یک انتها است. ساقه ها، ریشه ها، دانه ها و برگ های گیاه آبروس صدها سال است که به عنوان درمان گیاهی برونشیت، اگزما و هپاتیت استفاده می شود. پودر دانه آبروس نیز به عنوان مواد ضد بارداری خوراکی توسط قبایل آفریقای مرکزی استفاده می شود.

سقط جنین با قرص

سقط جنین با قرص

با وجود ظاهر جذاب و رنگارنگ، دانه های Abrus precatorius حاوی سمی بسیار سمی و قوی به نام ابرین هستند. مشابه ریسین ، آبرین با عملکرد طبیعی سلولی تداخل کرده و باعث مرگ سلولی می شود. آبرین حتی کشنده تر از ریسین است و هیچ پادزهری در دسترس نیست.  استفاده از  Abrus precatorius  برای القای سقط جنین یا سقط جنین تایید یا توصیه نمی شود .

گوسیپول

مردان نیز از داروهای گیاهی برای کنترل باروری استفاده می کنند. گوسیپول یک ماده شیمیایی است که در دانه، ساقه و ریشه گیاه پنبه و در روغن پنبه دانه یافت می شود. در دهه 1920، نرخ پایین تولد در زوج های چینی که از روغن پنبه دانه به عنوان روغن پخت و پز استفاده می کردند، شناسایی شد که منجر به کشف اثرات ضد باروری گوسیپول شد. یک کارآزمایی بالینی بعدی روی بیش از 8000 مرد چینی تایید کرد که گوسیپول 99 درصد در کاهش تعداد اسپرم موفق بوده است.

داروی سقط جنین

داروی سقط جنین

متأسفانه، ناباروری دائمی در 10٪ از مردان در این مطالعه رخ داد و برخی از مردانی که پس از قطع درمان با گوسیپول، تعداد اسپرم خود را بهبود یافتند. نقایص مداوم در اندازه و عملکرد اسپرم داشتند. استفاده از گوسیپول همچنین باعث ایجاد ناهنجاری های بالقوه تهدید کننده زندگی در سطوح پتاسیم می شود که با خستگی شدید، ضعف و فلج عضلانی در کمتر از یک درصد از بیماران در کارآزمایی بالینی همراه بود. در حالی که عوارض جانبی کمی در ارتباط با استفاده از گوسیپول در انسان وجود دارد، خطرات ناباروری دائمی و عدم تعادل شدید الکترولیت، گوسیپول را به یک عامل ضدباروری کمتر مطلوب تبدیل کرده است . در حال حاضر، گوسیپول به عنوان یک درمان بالقوه برای انواع خاصی از سرطان در حال بررسی است.

کدام غذا باعث سقط جنین می شود؟

صدف های خام یا نیم پز نمونه ای از غذایی است که می تواند باعث سقط جنین شود. برخی از صدف ها می توانند حاوی انگل Toxoplasma gondii باشند . این انگل باعث بیماری به نام توکسوپلاسموز می شود. عفونت توکسوپلاسموز در دوران بارداری می تواند منجر به سقط جنین، مرده زایی یا تاخیر در رشد شود. به همین دلیل به زنان باردار توصیه می شود از مصرف صدف خام یا هر صدف خام یا نیم پز دیگر برای جلوگیری از خطر سقط جنین خودداری کنند. توکسوپلاسموز می تواند باعث بیماری شدید از جمله التهاب قلب و مغز و همچنین آسیب کبدی شود. و ممکن است زنان باردار پس از ابتلا به این بیماری بسیار بیمار شوند. به همین دلیل، خوردن صدف خام یا نیم پز به عنوان راهی برای پایان دادن به بارداری توصیه نمی شود .

قرص سقط جنین

 

قرص سقط جنین

 

آیا دارچین می تواند باعث سقط جنین شود؟

دارچین در بسیاری از غذاهایی که توسط زنان باردار مصرف می شود وجود دارد. شواهدی وجود ندارد که مصرف دارچین در دوران بارداری خطر سقط جنین را افزایش دهد.

abortion at home

آیا ویتامین C می تواند باعث سقط جنین شود؟

ویتامین C در بسیاری از غذاهایی که توسط زنان باردار مصرف می شود وجود دارد. این مقاله که به زبان روسی است، در مجله ای منتشر شد که دیگر تولید نمی شود. هیچ مدرک علمی دیگری مبنی بر اینکه مصرف ویتامین C در دوران بارداری خطر سقط جنین را افزایش می دهد وجود ندارد.

abortion in early pregnancy

در صورت مواجهه نگران کننده با محصولات گیاهی چه باید بکنید؟

اگر فردی پس از استفاده از محصولات گیاهی، عوارض جانبی ناخواسته یا غیرمنتظره ای را تجربه کرد ، برای مشاوره تخصصی  تماس بگیرید.  یک توصیه شخصی فوری آنلاین دریافت کنید.

Chinese Herbal Medicine

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *