پرش به محتوا
Home » سقط جنین در خانه

سقط جنین در خانه

سقط جنین در خانه %%sep%% برای سقط جنین چی بخورم %%sep%% سقط جنین در نیم ساعت %%sep%% برای سقط جنین در خانه چه قرصی بخورم %%sep%% چگونه سقط جنین انجام دهم در خانه

سقط جنین در خانه 09030123197

سقط جنین در خانه سقط زودرس پزشکی یک درمان پزشکی است که شامل مصرف داروهای خوراکی و واژینال برای سقط جنین در حاملگی کمتر از 9 هفته و 6 روز است.

اگرچه این سند به اصطلاح زن/زن اشاره دارد، اما برای هر کسی که می تواند باردار شود، صرف نظر از اینکه شما به عنوان یک زن شناخته می شوید یا نه، قابل اجرا است سقط جنین در خانه.

خرید قرص سقط جنین

خرید قرص سقط جنین

مشکلات سقط جنین در خانه و خطرات سقط جنین

سقط جنین در خانه مشکلات (خطرات) در زمان سقط جنین خیلی رایج نیست. خطرات اصلی عبارتند از:

 • خونریزی بیش از حد (کمتر از 1 در 1000 خطر در سقط های زودرس). این ممکن است نیاز به انتقال خون داشته باشد.
 • عدم موفقیت در سقط جنین و ادامه بارداری (کمتر از 1 در 100 خطر در سقط های زودرس). این ممکن است نیاز به درمان بیشتر داشته باشد سقط جنین در خانه.

سقط جنین با قرص

سقط جنین با قرص

خطرات بعد از سقط جنین در خانه

احتمال اینکه بعد از سقط جنین دچار مشکل شوید بیشتر است. باز هم این مشکلات رایج نیستند. خطرات اصلی عبارتند از:

 • بافت باقی مانده (تقریباً 3-6 در 100 خطر، بسته به بارداری). این ممکن است نیاز به درمان بیشتر داشته باشد.
 • عفونت رحم (حداکثر 1 در 10 خطر). این معمولاً به دلیل یک عفونت از قبل موجود است.

سقط جنین در خانه همچنین قبل از درمان غربالگری به شما پیشنهاد می شود. اگر عفونت تشخیص داده نشود یا درمان نشده باقی بماند، ممکن است شدید شود و باعث بیماری التهابی لگن (PID) شود.

 • برخی از زنان ممکن است پس از سقط جنین دچار ناراحتی عاطفی کوتاه مدت شوند. پس از سقط جنین در مقایسه با زایمان، خطر کمی برای اختلالات سلامت روان افزایش می یابد، اما هیچ مدرکی مبنی بر اینکه این مشکلات واقعاً توسط سقط جنین ایجاد می شوند، وجود ندارد. آنها اغلب ادامه مشکلات قبل از سقط جنین هستند سقط جنین در خانه.
 • هیچ مدرک ثابت شده ای وجود ندارد که نشان دهد سقط جنین باعث حاملگی خارج رحمی یا ناباروری در آینده می شود.

داروی سقط جنین بدون نسخه

داروی سقط جنین بدون نسخه

در صورت داشتن هر یک از شرایط زیر، روش‌های سقط جنین با استفاده از میفپریستون و میزوپروستول ممکن است برای شما مناسب نباشد :

 • فشار خون بالا با دارو کنترل نمی شود.
 • کلسترول بالا سقط جنین در خانه.
 • در درمان طولانی مدت کورتیکواستروئید.
 • در درمان طولانی مدت ضد انعقاد.

لطفاً به پرستار یا پزشک اطلاع دهید زیرا ممکن است لازم باشد در این مورد بیشتر با همکاران پزشکی در بیمارستان صحبت کنند.

قیمت قرص سقط جنین

قیمت قرص سقط جنین

آیا قرص سقط جنین سایتوتک عوارض دارد

سقط جنین در خانه ممکن است برخی از عوارض جانبی زیر را داشته باشید. زمانی که درمان جواب داد، این عوارض معمولا متوقف می شوند.

 • حالت تهوع 40 در 100 زن
 • استفراغ 20 در 100 زن
 • اسهال 15 در 100 زن
 • سردرد 16 در 100 زن
 • سرگیجه 25 در 100 زن
 • گرگرفتگی/عرق کردن 25 در 100 زن

 

روش های سقط دارویی

 

روش های سقط دارویی

 

استفاده از قرص سایتوتک در خانه

اگر تصمیم به مصرف تمام داروها در خانه دارید، تنها باید یک بار در مشاوره اولیه خود به کلینیک بیمارستان مراجعه کنید.

شما یک مشاوره و ارزیابی کامل پزشکی با یک متخصص پرستار بالینی (CNS) در خدمات مشاوره بارداری (PAS) برای ارزیابی مناسب بودن خود برای درمان خواهید داشت سقط جنین در خانه.

هنگام حضور در کلینیک، یک غربالگری کامل سلامت جنسی به شما پیشنهاد می شود. در صورت نیاز آنتی بیوتیک ارائه می شود و از طریق تیم مشاوره سلامت در Conifer House درخواست پیگیری می شود.

بسته ای از داروهای حاوی میزوپروستول و میفپریستون که برای خاتمه پزشکی در خانه به آنها نیاز دارید به شما ارائه می شود، و این شامل بروشوری است که جزئیات نحوه و زمان مصرف دارو را توضیح می دهد.

قیمت قرص سایتوتک

قیمت قرص سایتوتک

درصد جوابدهی قرص سایتوتک

همچنین ممکن است روش پیشگیری از بارداری انتخابی به شما داده شود تامین شود. این بستگی به این دارد که شما تصمیم گرفته اید بعد از سقط از چه چیزی استفاده کنید. پرسنل پرستاری این موضوع را با شما در میان خواهند گذاشت. اگر می خواهید از قرص ضد بارداری خوراکی ترکیبی (COCP) یا قرص فقط پروژسترون (POP) به عنوان پیشگیری از بارداری استفاده کنید، پرستار به شما توصیه می کند که چه زمانی مصرف قرص خود را شروع کنید.

سقط جنین در خانه شما باید در روزی که قرص میزوپروستول را مصرف می کنید و تا زمانی که فکر می کنید سقط جنین کامل شده است، بزرگسالی که از درمان شما آگاه است، در خانه بماند. این معمولاً 5 تا 6 ساعت پس از مصرف قرص میزوپروستول است. با این حال، گاهی اوقات ممکن است سریعتر یا بیشتر طول بکشد. لطفا مطمئن شوید که یک منبع تسکین درد در خانه دارید. کیسه آب گرم برای تسکین دردهای پریود نیز مفید است.

شما می توانید به زندگی عادی کار و خانه خود ادامه دهید. ممکن است مقداری خونریزی واژینال و گرفتگی دردهای پریود را تجربه کنید. می توانید از مسکن های ساده مانند پاراستامول و ایبوپروفن استفاده کنید. بعید است که خود سقط جنین بعد از اولین قرص اتفاق بیفتد. با این حال، برخی از زنان خونریزی واژینال را تجربه می کنند و در واقع بارداری را پشت سر می گذارند. اگر نگران هستید باید با کلینیک یا شماره تلفن های تماس اورژانس زیر تماس بگیرید.

روش مصرق قرص سقط جنین در خانه

استفاده از میفپریستون

 • میفپریستون 200 میلی گرم (1 قرص) باید با یک لیوان آب بلعیده شود.

استفاده از میزوپروستول

 • در مجموع از 6 قرص میزوپروستول استفاده خواهید کرد.
 • 4 قرص اول را با قرار دادن آنها در واژن یا در دهان بین گونه و لثه خود استفاده کنید  (  لطفاً به نمودارهای زیر مراجعه کنید).
 • سپس 3 تا 4 ساعت بعد از 2 قرص باقیمانده در واژن یا بین گونه و لثه استفاده کنید سقط جنین در خانه.

داخل واژن

 • 4 قرص را تا حد امکان در واژن قرار دهید. موقعیت دقیق تبلت ها مهم نیست به شرطی که بیرون نریزند. می‌توانید قرص‌ها را در حالی که دراز کشیده‌اید، چمباتمه زده‌اید یا ایستاده‌اید با یک پا بالا بگذارید – هر چه راحت‌تر است.
 • 2 قرص باقیمانده را 3 تا 4 ساعت بعد در صورت عدم وجود مدرکی دال بر اینکه حاملگی را به طور واژینال پشت سر گذاشته اید وارد کنید.

 

یا

گذاشتن قرص سایتوتک در دهان بین گونه و لثه

 • 4 قرص را در دهان بین گونه بالایی و لثه (2 عدد در هر طرف) قرار دهید و اجازه دهید قرص ها به مدت 30 دقیقه حل شوند. اگر قرص ها در عرض 30 دقیقه به طور کامل حل نشدند، می توانید آنچه را که با آب باقی مانده است قورت دهید.
 • اگر شواهدی دال بر سقط جنین وجود نداشت، 3 تا 4 ساعت بعد با 2 قرص باقیمانده تکرار کنید.

 

برخی از مشتریان طعم میزوپروستول را ناخوشایند و بافت آن را گچی توصیف می کنند. قرار دادن قرص ها بین گونه و لثه با میزان بیشتری از تهوع، استفراغ و اسهال همراه است.

از کجا بفهمم قرص سایتوتک اثر کرده

سقط جنین در خانه هنگامی که خونریزی واژینال را تجربه می کنید (معمولاً چند ساعت پس از مصرف قرص میزوپروستول)، ممکن است لخته های خون بزرگ یا بافت حاملگی را مشاهده کنید. بافت حاملگی در حاملگی های بالاتر بزرگتر و قابل تشخیص تر خواهد بود. کمتر از 8 هفته، شما فقط احتمالاً کیسه بارداری را می بینید، جایی که اوایل بارداری در آن ایجاد می شود. اگر به هفته 10 بارداری نزدیک تر هستید، طول جنین حدود 3 سانتی متر است (به اندازه یک انگور بزرگ) و ممکن است شکل آن را تشخیص دهید. اگر در مورد آنچه ممکن است ببینید نگران هستید، لطفاً این موضوع را با پرستار در کلینیک در میان بگذارید.

اکثر زنان در عرض 4 تا 5 ساعت پس از مصرف قرص میزوپروستول حاملگی را پشت سر می گذارند. برای دیگران ممکن است سریعتر یا بیشتر طول بکشد. پس از گذشت بارداری، میزان خونریزی واژینال به میزان قابل توجهی کاهش می یابد.

self-managed abortion

خونریزی بعد از سقط جنین

هنگامی که بارداری را پشت سر گذاشتید، خونریزی واژینال باید کاهش یابد و درد شروع به از بین رفتن کند. ممکن است دراز کشیدن برای شما راحت باشد، اما برخی از زنان با راه رفتن در اطراف، یا نشستن و تماشای تلویزیون احساس راحتی بیشتری خواهند داشت. بستگی به خود شما و احساس شما دارد. می توانید هر چند وقت یکبار که دوست دارید از توالت فرنگی استفاده کنید و طبق معمول آن را آب بکشید.

اگر تا 24 ساعت پس از مصرف قرص میزوپروستول خونریزی واژینال را تجربه نکردید، برای مشاوره با کلینیک تماس بگیرید سقط جنین در خانه.

شما نباید هیچ قرصی باقیمانده داشته باشید – اما اگر دارید، لطفاً آنها را دور نیندازید، لطفاً آنها را به GOPD برگردانید یا برای دفع ایمن به داروخانه محلی یا جراحی عمومی ببرید. قرص های باقیمانده میزوپروستول برای سقط جنین کافی نیستند و استفاده از آنها برای این منظور غیرقانونی است. اگر فکر می کنید که حاملگی جدید یا ادامه دار پس از درمان دارید، باید برای مشاوره بیشتر با تلفن تماس بگیرید.

Medical abortion

استفاده از قرص سقط جنین درد دارد

اکثر زنان در طول درمان و بلافاصله پس از آن دچار برخی دردها/گرفتگی های نوع پریود می شوند. در برخی موارد این می تواند شدید باشد. معمولا این درد شدید مدت زیادی طول نمی کشد. پس از گذشت بارداری، میزان درد تجربه شده باید به طور قابل توجهی کاهش یابد. در تعداد کمی از زنان، درد از نوع پریود ممکن است تقریباً 5 روز پس از سقط جنین ادامه یابد. درد / گرفتگی عضلات را باید با مصرف قرص های مسکن ساده مانند پاراستامول یا ایبوپروفن تسکین داد.

abortion pills

خونریزی بعد از قرص سایتوتک

ممکن است به مدت 2 تا 3 هفته پس از درمان خونریزی واژینال را تجربه کنید. با این حال، برخی از زنان خونریزی کمتر از این دارند، در حالی که برخی دیگر ممکن است تا دوره بعدی خونریزی داشته باشند. اگر از تامپون استفاده می کنید، لطفاً آنها را مرتباً تعویض کنید تا خطر عفونت کاهش یابد.

Home abortion

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *