پرش به محتوا
Home » بعد از مصرف قرص سایتوتک

بعد از مصرف قرص سایتوتک

بعد از مصرف قرص سایتوتک %%sep%% قرص سایتوتک واژینال %%sep%% فیلم استفاده از قرص سایتوتک %%sep%% مدت زمان تاثیر قرص میزوپروستول

بعد از مصرف قرص سایتوتک: سقط جنین دارویی

بعد از مصرف قرص سایتوتک این اطلاعات خلاصه ای از دستورالعمل هایی است که پس از سقط دارویی به شما ارائه می شود. پزشک شما این دستورالعمل ها را در طول قرار ملاقات شما به طور مفصل با شما در میان می گذارد.

خرید قرص سقط جنین

 

خرید قرص سقط جنین

 

بعد از مصرف قرص سایتوتک چه زمانی به اورژانس مراجعه کنیم

اگر فکر می کنید خونریزی دارید – خون “فقط می ریزد” و احساس سرگیجه، ضعف یا سبکی سر دارید، با آمبولانس تماس بگیرید و بلافاصله به نزدیکترین اورژانس بروید.

قیمت قرص سقط جنین

 

قیمت قرص سقط جنین

 

روز اول: روز قرار ملاقات شما در کلینیک

آنچه باید هنگام خروج از کلینیک داشته باشید

 • 4 عدد قرص میزوپروستول
 • این دستورالعمل ها و خلاصه ای از روش شما (از جمله داروها و گروه خونی)
 • اطلاعاتی در مورد روش های کنترل بارداری که در نظر دارید
 • آنتی بیوتیک ها بعد از مصرف قرص سایتوتک

روش های سقط دارویی

روش های سقط دارویی

بعد از رفتن به خانه چه انتظاری دارید

پس از مصرف مایفپرکس (میفپریستون): اکثر بیماران عوارض جانبی از میفپریستون ندارند، اگرچه برخی از بیماران احساس تهوع یا لکه بینی یا خونریزی واژینال دارند. درصد کمی از بیماران (کمتر از 5 درصد) خونریزی شدید دارند و بعد از میفپریستون بارداری را پشت سر می گذارند.

چه زمانی با کلینیک تماس بگیرید

 • اگر مدت کوتاهی پس از مصرف قرص Mifeprex استفراغ کردید، با کلینیک تماس بگیرید و با یکی از پزشکان صحبت کنید.
 • اگر شروع به خونریزی شدید کردید و بیش از دو ماکسی پد را در یک ساعت به مدت دو ساعت متوالی خیس کردید، لطفاً در هر ساعت از شبانه روز با کلینیک یا پزشک تماس بگیرید. این بدان معنا نیست که شما قطعاً باید به بیمارستان بیایید.
 • اگر گرفتگی شدید و خونریزی شدید دارید و فکر می کنید ممکن است بارداری را پشت سر گذاشته باشید، ممکن است روز بعد با کلینیک تماس بگیرید تا با پزشک مشورت کنید که آیا باید از قرص های میزوپروستول استفاده کنید یا برای معاینه مراجعه کنید. اگر نگران میزان خونریزی هستید، هر زمان خواستید تماس بگیرید. (به بخش زیر مراجعه کنید: “چگونه بفهمیم سقط جنین کامل شده است.”)

سقط جنین با قرص سایتوتک

سقط جنین با قرص سایتوتک

بعد از مصرف قرص سایتوتک روز اول – سوم: روزی که میزوپروستول را در واژن خود قرار می دهید

همانطور که پزشک و کارکنان کلینیک در کلینیک توضیح دادند، یک تا سه روز پس از مصرف Mifeprex (میفپریستون) در کلینیک، قرص‌های میزوپروستول را در واژن یا گونه خود در خانه قرار می‌دهید. سریع‌ترین زمانی که می‌توانید از میزوپروستول استفاده کنید شش ساعت بعد از Mifeprex است.

بهترین زمان مصرف قرص سایتوتک

بهترین زمان مصرف قرص سایتوتک

بعد از مصرف قرص سایتوتک آماده شدن برای درج میزوپروستول

 • مکانی را برای قرار دادن قرص ها انتخاب کنید که راحت و خصوصی باشد.
 • باید تلفن، حمام و پشتیبان خود را در طول روز همراه داشته باشید.
 • اگر گرسنه هستید، قبل از شروع یک وعده غذایی سبک بخورید و در طول روز مقدار زیادی آب بنوشید.
 • از آنجایی که این فرآیند ممکن است پنج تا هفت ساعت (یا بیشتر) طول بکشد، بسیاری از بیماران ترجیح می‌دهند قرص‌ها را صبح یا اوایل بعد از ظهر قرار دهند.

مطمئن شوید که … را دارید:

 • قرص میزوپروستول شما
 • یک جعبه ماکسی پد بعد از مصرف قرص سایتوتک

قرص سقط جنین

قرص سقط جنین

نحوه قرار دادن میزوپروستول در واژن

 1. دست های خود را به خوبی با آب و صابون بشویید.
 2. به پشت دراز بکشید و زانوهای خود را خم کنید.
 3. یک قرص را بین انگشت اول و دوم خود (نشانگر و انگشت میانی) نگه دارید و قرص را تا جایی که می توانید با یکی از انگشتان به سمت واژن خود فشار دهید.
 4. این روش را با هر چهار قرص تکرار کنید.
 5. اگر یکی از قرص ها در دست شما بیرون آمد، آن را به سمت بالا فشار دهید. اگر هر یک از قرص ها در عرض 30 دقیقه افتاد، آن را در واژن خود قرار دهید. اگر قرصی بیش از 30 دقیقه پس از وارد کردن آن افتاد، نیازی به تعویض آن ندارید.
 6. پس از اتمام کار دست های خود را بشویید و 30 دقیقه استراحت کنید بعد از مصرف قرص سایتوتک.
 7. بعد از گذاشتن میزوپروستول می توانید فعالیت های منظمی را در اطراف خانه انجام دهید.
 8. از زمانی که میزوپروستول را می‌گذارید تا زمانی که خونریزی متوقف نشده یا تا دو هفته، چیزی را در واژن خود قرار ندهید. این یعنی بدون رابطه جنسی و بدون تامپون.

بعد از مصرف میزوپروستول چه انتظاری باید داشت؟

گرفتگی، خونریزی متوسط ​​تا شدید و درد متوسط ​​بخش‌های طبیعی فرآیند سقط جنین هستند، زیرا رحم شما حاملگی را پشت سر می‌گذارد. اکثر بیماران لخته خون را دفع می کنند.

 • گرفتگی معمولاً یک تا چهار ساعت پس از قرار دادن میزوپروستول در واژن شروع می شود.
 • خونریزی معمولا بین 30 دقیقه تا چهار ساعت پس از قرار دادن میزوپروستول در واژن شروع می شود. با این حال، ممکن است برای برخی از بیماران تا 24 ساعت طول بکشد.
 • خونریزی شدید و گرفتگی عضلات شدید معمولا بین یک تا چهار ساعت طول می کشد. اگر بیش از دو ماکسی پد بزرگ را به مدت دو ساعت متوالی در ساعت خیس می کنید، با کلینیک تماس بگیرید.

برای درد: استراحت و استفاده از پد گرم کننده یا بطری آب گرم ممکن است کمک کند. ایبوپروفن معمولا به کاهش درد کمک می کند. اگر درد شما با ایبوپروفن قابل کنترل نیست تماس بگیرید.

 • ایبوپروفن (موترین، ادویل و غیره): می توانید 800 میلی گرم ایبوپروفن (چهار قرص بدون نسخه) هر شش تا هشت ساعت مصرف کنید. به محض اینکه احساس کردید به چیزی برای درد نیاز دارید، ممکن است اولین دوز قرص را مصرف کنید. ایبوپروفن معمولاً عوارض جانبی مانند خواب آلودگی، حالت تهوع یا سرگیجه ایجاد نمی کند.

سایر عوارض جانبی میزوپروستول:

عوارض جانبی زیر خطرناک نیستند و معمولاً فقط یک تا چهار ساعت طول می کشند. اگر هر یک از این عوارض جانبی شما را بسیار ناراحت می کند، ممکن است علائم خود را با داروهای بدون نسخه درمان کنید. اگر داروهای بدون نسخه علائم شما را تسکین ندادند، تماس بگیرید بعد از مصرف قرص سایتوتک.

حالت تهوع یا استفراغ

 • اگر چندین بار استفراغ کردید و نمی توانید مایعات را نگه دارید، تماس بگیرید.
 • درمان بدون نسخه: بنادریل 25 تا 50 میلی گرم هر شش ساعت در صورت نیاز، یا درامامین 25 تا 50 میلی گرم هر شش ساعت در صورت نیاز.

اسهال

 • اگر چندین دوره اسهال بیش از چهار تا پنج ساعت طول کشید و در نوشیدن مایعات مشکل دارید (ممکن است دچار کم آبی شده باشید) تماس بگیرید.
 • درمان بدون نسخه: ایمودیوم 2 قرص (4 میلی گرم) یک بار.

MISOPROSTOL

تب، لرز

• میزوپروستول ممکن است در 24 ساعت اول باعث تب یا لرز شود. بعد از 24 ساعت، تب یا لرز ممکن است نشانه عفونت باشد و باید با کلینیک تماس بگیرید. اگر قبلاً تیلنول ایبوپروفن را برای درد مصرف کرده اید، از همان دارو برای تب یا لرز بیشتر استفاده نکنید. اگر تب شما بالاتر از 101 درجه فارنهایت (یا 39 درجه سانتیگراد) است، با کلینیک تماس بگیرید بعد از مصرف قرص سایتوتک.

 • درمان بدون نسخه: تایلنول 500 تا 650 میلی گرم هر چهار ساعت، ایبوپروفن 800 میلی گرم (چهار قرص بدون نسخه) هر شش تا هشت ساعت.

چگونه تشخیص دهیم که سقط جنین کامل شده است؟

اکثر بیماران خونریزی و گرفتگی دردناک دارند. هنگامی که بارداری را پشت سر می گذارید، خونریزی معمولاً شدید و گرفتگی بسیار قوی است. این معمولا یک تا چهار ساعت طول می کشد. اکثر بیماران مقداری لخته خون را در توالت عبور می دهند و بارداری اغلب یکی از این لخته ها است. پس از گذشت بارداری، گرفتگی عضلات کاهش می یابد و خونریزی به میزان قابل توجهی کاهش می یابد.

Taking Misoprostol

روز هفتم تا چهاردهم: امتحان نهایی شما

آخرین بخش از فرآیند سقط دارویی این است که با سونوگرافی یا تماس تلفنی با پرستار تأیید کنید که بارداری را پشت سر گذاشته اید. این بسیار مهم است زیرا داروهایی که مصرف می‌کنید در صورت ادامه بارداری می‌توانند باعث نقص مادرزادی شوند بعد از مصرف قرص سایتوتک.

Vaginal misoprostol

قرص سایتوتک واژینال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *