پرش به محتوا
Home » قرص سقط جنین چیست

قرص سقط جنین چیست

قرص سقط جنین چیست %%sep%% قیمت قرص سقط جنین در تهران %%sep%% طرز استفاده صحیح از قرص سقط جنین %%sep%% راه تشخیص قرص سایتوتک اصل از تقلبی

قرص سقط جنین چیست؟ 

قرص سقط جنین چیست دکتر مور می گوید: «قرص سقط جنین در واقع مجموعه ای از دو داروی مختلف است. “مرحله اول میفپریستون است که از پیشرفت بارداری جلوگیری می کند. مرحله دوم میزوپروستول است که باعث دفع بارداری از رحم می شود.

سقط جنین با قرص سایتوتک

سقط جنین با قرص سایتوتک

تغییرات اخیر در قوانین استرالیا اکنون این امکان را برای همه پزشکان عمومی فراهم می کند که قرص سقط جنین را تجویز کنند (معروف به خاتمه پزشکی یا سقط پزشکی) و همه داروخانه های جامعه آن را از اول اوت 2023 تجویز کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر، از پزشک عمومی دکتر کلر پرسیدیم. Mohr که مشاوره غیر مستقیم بارداری و مراقبت های سقط جنین را ارائه می دهد تا نحوه عملکرد سقط پزشکی را توضیح دهد.

در استرالیا، میفپریستون و میزوپروستول به صورت یک بسته کامپوزیت ترکیبی با نام تجاری MS-2 Step در دسترس هستند که با نسخه برای تجویز از داروخانه محلی یا از طریق ارائه دهنده سقط جنین در دسترس هستند. 1-2  این داروها با هم باعث سقط جنین دارویی می شوند و فقط در 63 روز (نه هفته) اول بارداری قابل استفاده هستند.

مزایای ختم پزشکی نسبت به سقط جراحی

قرص سقط جنین چیست سقط جنین پزشکی که در دسترس‌تر و کم‌هزینه‌تر از سقط جنین جراحی است، اجازه می‌دهد این عمل در خانه انجام شود تا در یک محیط مراقبت‌های بهداشتی. دکتر مور می گوید: «سقط جنین دارویی مزایایی نسبت به سقط جنین جراحی دارد . سقط جنین طبی معمولاً ارزان‌تر و سریع‌تر است، به این معنی که می‌توانید سقط جنین خود را در خانه خود انجام دهید و از مصرف داروی بیهوشی اجتناب کنید. همچنین به این معنی است که برای بسیاری از زنان دیگر مجبور نیستند برای مراقبت از سقط جنین خود به یک شهر بزرگ سفر کنند زیرا می توانند از طریق بهداشت از راه دور به مراقبت دسترسی داشته باشند.

سقط جنین پزشکی

سقط جنین پزشکی

چگونه می توانم قرص سقط جنین دریافت کنم

قرص سقط جنین در استرالیا را می توان توسط پزشک عمومی یا متخصص زنان تجویز کرد. «در حالی که هر پزشک عمومی می‌تواند دارو را تجویز کند، برخی ممکن است در تجویز آن احساس راحتی نکنند، اگر با تمام جزئیات آشنا نباشند، با این حال باید بتوانند به راحتی شما را به یکی از همکارانی که قادر به تجویز است ارجاع دهند. برخی از زنان انتخاب می کنند تا از طریق یک کلینیک اختصاصی ختم به سقط جنین خود دسترسی داشته باشند .

پس از دریافت نسخه، آن را برای تجویز به یک داروخانه محلی می برید. داروساز می تواند مشاوره اضافی ارائه دهد تا مطمئن شود که شما چگونه دارو را مصرف کنید و به هر سوالی پاسخ دهید قرص سقط جنین چیست.

داروی سقط جنین بدون نسخه

داروی سقط جنین بدون نسخه

قیمت قرص سقط جنین

هزینه سقط جنین بسته به اینکه چه کسی این خدمات را ارائه می‌کند، بسیار متفاوت است.  بسته کامپوزیت ترکیبی میفپریستون و میزوپروستول (MS-2 Step) از داروخانه ها در PBS موجود است قرص سقط جنین چیست.

قرص سقط جنین

https://salamatinews.com/abortion-pills/

آیا باید قبل از خاتمه پزشکی سونوگرافی انجام دهم؟

قرص سقط جنین چیست پیش از سقط جنین پزشکی، سونوگرافی ضروری است. باید تایید کرد که بارداری در مرحله درست است و در داخل رحم قرار دارد. اولین چیزی که USS [اسکن سونوگرافی] می تواند حاملگی داخل رحمی را تشخیص دهد در حدود 5 هفته و 4 روز بارداری است. اکثر کلینیک های سقط جنین و چند پزشک عمومی در کلینیک خود سونوگرافی خواهند داشت.

قیمت قرص سقط جنین

 

قیمت قرص سقط جنین

 

آیا کسی می تواند قرص سقط جنین را مصرف کند؟

دلایل کمی وجود دارد که چرا کسی نمی‌تواند قرص سقط جنین مصرف کند. موارد منع مصرف عبارتند از: داشتن یک اختلال خونریزی شناخته شده، مصرف داروهای رقیق کننده خون، نارسایی مزمن آدرنال، یا داشتن بیماری که نیاز به استروئیدهای خوراکی طولانی مدت منظم دارد قرص سقط جنین چیست.

چه زمانی باید تجویز و مصرف شود؟

قرص سقط جنین چیست مرحله اول، میفپریستون، می‌تواند تا ۶۳ روز (یا ۹ هفته) بارداری که از اولین روز آخرین قاعدگی محاسبه می‌شود، انجام شود. مرحله دوم، میزوپروستول، 36 تا 48 ساعت بعد انجام می شود.

قرص سقط جنین چگونه مصرف می شود؟

مصرف هر دو دارو به ترتیب تجویز شده ضروری است. ابتدا میفپریستون، یک قرص 200 میلی گرمی را مصرف می کنید.  دکتر مور می گوید: «قرص مرحله یک با یک لیوان آب بلعیده می شود قرص سقط جنین چیست.

سپس، 36 تا 48 ساعت بعد، داروی دوم، میزوپروستول را که در بسته به صورت چهار قرص 200 میکروگرم عرضه می شود، مصرف می کنید. دکتر مور می‌گوید: «  در مرحله دوم، چهار قرص بین گونه‌ها و لثه‌های پایینی (دو عدد در هر طرف) قرار می‌گیرند و اجازه می‌دهند تا بیش از 30 دقیقه حل شوند. “هر باقیمانده از این قرص ها سپس با یک لیوان آب شسته می شود.”

بعد از مصرف قرص سقط جنین چه اتفاقی می افتد؟ 

قرص سقط جنین یک فرآیند دو مرحله‌ای است که در مرحله اول (میفپریستون) تولید پروژسترون مورد نیاز برای حمایت از بارداری را مسدود می‌کند. مرحله دوم (میزوپروستول) دهانه رحم را نرم و گشاد می کند و باعث انقباض رحم برای دفع محصولات بارداری می شود قرص سقط جنین چیست.

آیا ختم پزشکی دردناک است؟

سقط جنین دارویی برای اکثر زنان دردناک‌تر است و معمولاً دردناک‌تر از یک قاعدگی دردناک است». با این حال، زمانی که پزشک شما قرص سقط جنین شما را تجویز می کند، می توان آن را با داروهای مسکن تجویزی مدیریت کرد. همچنین می توانید از بسته های حرارتی و دوش آب گرم برای مدیریت علائم استفاده کنید. برخی از خانم ها ترجیح می دهند در حین سقط پزشکی یک فرد پشتیبان همراه خود داشته باشند.

مدت زمان بهبودی پس از خاتمه پزشکی چقدر است؟

قرص سقط جنین چیست توصیه می‌شود در روز مصرف مرحله دوم دارو (میزوپروستول) در خانه بمانید. «معمولاً شما محصولات [بارداری] را ظرف چند ساعت پس از مصرف دارو دفع می‌کنید و سپس خونریزی به تدریج کاهش می‌یابد. بسیاری از افراد آماده هستند تا فعالیت های عادی خود را در حدود 24 ساعت از سر بگیرند، اما برخی ممکن است به یک یا دو روز اضافی برای بهبودی نیاز داشته باشند. خونریزی می تواند تا چهار تا شش هفته پس از سقط پزشکی ادامه یابد، اما پس از دو هفته اول باید بسیار سبک و قابل کنترل باشد.

چرا لازم است بتوانم به مراقبت های پزشکی اورژانسی دسترسی داشته باشم؟

برخی عوارض ممکن است در دو هفته پس از سقط جنین پزشکی ایجاد شود، از جمله خونریزی شدید یا طولانی مدت و عفونت لگن، بنابراین دسترسی آماده به مراقبت‌های پزشکی مهم است قرص سقط جنین چیست.

چه مراقبت های بعدی مورد نیاز است؟

قرص سقط جنین چیست پیگیری برای اطمینان از موفقیت آمیز بودن سقط جنین ضروری است. «خونریزی به خودی خود تأییدی بر عدم وجود بارداری در حال پیشرفت نیست. به طور معمول، پزشک شما نوعی از آزمایش هورمون بارداری (اعم از آزمایش خون یا آزمایش ادرار ویژه بارداری) را ترتیب می دهد. پیگیری در اکثر شرایط از طریق Telehealth قابل انجام است. سونوگرافی برای پیگیری لازم نیست مگر اینکه نگرانی در مورد عوارض وجود داشته باشد.

آیا قرص صبح بعد و قرص سقط جنین یکی است؟

قرص سقط جنین برای زنان باردار تجویز می شود که قصد دارند بارداری تایید شده را تا 9 هفته از اولین روز آخرین قاعدگی خاتمه دهند. در مقابل، قرص صبح بعد توسط یک زن غیر باردار مصرف می شود. قرص صبح بعد از آن، دوز پروژسترون است که تخمک‌گذاری را به تأخیر می‌اندازد و به اسپرم در دستگاه تناسلی اجازه می‌دهد از بین برود و در نتیجه از بارداری جلوگیری می‌کند». “این فقط در صورتی کار می کند که قبل از تخمک گذاری مصرف شود.”

آیا صبح بعد از قرص سقط جنین است؟ 

خیر. قرص صبح بعد فقط در جلوگیری از بارداری قبل از تخمک گذاری موثر است. 3  اگر حاملگی قبلاً اتفاق افتاده باشد باعث سقط جنین دارویی نمی شود قرص سقط جنین چیست.

Medication Abortion: Your Questions Answered

آیا مصرف قرص سقط جنین بر باروری من در آینده تأثیر می گذارد؟

“نه، اگر بارداری در زمان دیگری مورد نظر باشد، پس از استفاده از قرص سقط جنین تاثیری بر باروری ندارد.” در واقع، باروری به سرعت باورنکردنی برمی‌گردد و بنابراین توصیه می‌شود قبل از از سرگیری رابطه جنسی در مورد نیازهای پیشگیری از بارداری خود فکر کنید.

قرص سقط جنین چیست با پزشک عمومی خود در مورد شروع پیشگیری از بارداری در همان قرار ملاقاتی که در مورد سقط جنین با قرص سقط جنین صحبت می کنید، صحبت کنید. برخی از گزینه‌های پیشگیری از بارداری هورمونی از جمله ضد بارداری خوراکی ترکیبی (COC) یا قرص‌های حاوی پروژسترون را می‌توان از روز بعد از شروع سقط پزشکی مصرف کرد و در صورتی که اولین قرص فعال در عرض پنج روز پس از میفپریستون مصرف شود، بلافاصله موثر می‌شوند.

Medication Abortion

چقدر بعد از سقط پزشکی می توانم رابطه جنسی داشته باشم؟ 

برای کاهش خطر عفونت پس از مصرف قرص سقط جنین، حداقل یک هفته قبل از رابطه جنسی صبر کنید.

توصیه می‌شود تا هفت روز پس از دفع محصولات بارداری، چیزی در واژن قرار ندهید، این شامل آمیزش، استفاده از تامپون یا فنجان قاعدگی، شنا یا حمام کردن است».

Everything You Need to Know About the Abortion Pill

عوارض جانبی چه هستند؟

قرص سقط جنین عوارض جانبی مانند اسهال، حالت تهوع یا استفراغ و تب یا لرز را برای 24 ساعت پس از انجام مرحله دوم (misprostol) به همراه خواهد داشت. در غیر این صورت، حداقل عوارض جانبی از خود دارو وجود دارد. بیشتر عوارض جانبی مربوط به پایان بارداری (درد، گرفتگی، خونریزی) یا اثرات باقیمانده بارداری مانند حساسیت پستان است که ممکن است چند روز طول بکشد تا برطرف شود. هیچ تاثیر بلندمدتی بر سلامت باروری وجود ندارد.»

آیا قرص سقط جنین برای افراد زیر 18 سال موجود است؟

قرص سقط جنین را می توان برای هر فردی که باردار است، از جمله بیماران زیر 18 سال، تجویز کرد قرص سقط جنین چیست.

ABORTION PILL


1 دیدگاه دربارهٔ «قرص سقط جنین چیست»

  1. بازتاب: قرص میزوپروستول برای سقط 09030123197 | سلامتی زنان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *