پرش به محتوا
Home » سقط ۱۰۰درصد جنین

سقط ۱۰۰درصد جنین

سقط ۱۰۰درصد جنین %%sep%% سقط جنین نی نی سایت %%sep%% سقط جنین در نیم ساعت %%sep%% قوی ترین چیز برای سقط جنین نی نی سایت %%sep%% 7راههای سقط جنین در ماه اول

سقط ۱۰۰درصد جنین

سقط ۱۰۰درصد جنین (همچنین به عنوان ختم شناخته می شود) فرآیند پزشکی پایان دادن به بارداری است، بنابراین منجر به تولد نوزاد نمی شود.

فکر می کنم با یک بارداری ناخواسته باردار هستم. باید چکار کنم؟

داروی سقط جنین بدون نسخه

داروی سقط جنین بدون نسخه

اگر فکر می کنید باردار هستید، اولین کاری که باید انجام دهید تست بارداری است . می توانید این کار را با مراجعه به پزشک یا خرید آزمایشی از داروخانه یا سوپرمارکت انجام دهید. هر چه زودتر این کار را انجام دهید بهتر است.

اگر باردار هستید، می توانید با محاسبه تعداد روزهایی که از اولین روز آخرین قاعدگی گذشته است، مرحله بارداری خود را مشخص کنید . کلینیکی که در آن حضور دارید باید این اطلاعات را بداند. اگر در مورد تاریخ زایمان خود مطمئن نیستید، نگران نباشید. تیم مراقبت های بهداشتی شما می تواند به شما در کشف این اطلاعات کمک کند.

اگر در مورد آخرین تاریخ قاعدگی و مرحله بارداری خود نامشخصی وجود دارد، ممکن است قبل از شروع هر درمانی نیاز به انجام سونوگرافی برای “تاریخ دقیق” بارداری داشته باشید. همچنین در صورتی که بارداری شما بیش از 14 هفته باشد یا نگرانی های دیگری مانند علائم حاملگی خارج از رحم وجود داشته باشد، انجام سونوگرافی توصیه می شود .

اگر تصمیم به سقط جنین دارید، بهتر است هر چه زودتر آن را انجام دهید. روش مورد نیاز برای سقط جنین در اواخر بارداری (بعد از 9 هفته) پیچیده تر است.

چه روش هایی برای سقط جنین وجود دارد؟

سقط ۱۰۰درصد جنین 2 راه برای سقط جنین وجود دارد – با جراحی یا مصرف دارو. هر دو راه در استرالیا بسیار ایمن و موثر هستند.

سقط جنین با قرص

سقط جنین با قرص

متخصص مراقبت های بهداشتی منتخب شما، بسته به مرحله بارداری و شرایط فردی و ترجیحات شما، درباره گزینه هایی که برای شما در دسترس است صحبت خواهد کرد.

ممکن است یک ابزار کمک تصمیم گیری مفید بیابید که به شما کمک کند تصمیمی آگاهانه در مورد اینکه کدام روش سقط جنین ممکن است برای شما مناسب باشد، داشته باشید. این را می توان در خانه یا با ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی انجام داد.

سقط جنین دارویی چیست؟

سقط ۱۰۰درصد جنین  پزشکی برای پایان دادن به بارداری زودتر از هفته 9 (بسته به کلینیک) استفاده می شود. شما نیاز به تجویز و مصرف دارویی به نام MS-2 Step دارید . گاهی اوقات به آن “قرص سقط جنین” می گویند.

قرص سقط جنین چیست

قرص سقط جنین چیست

MS-2 Step را می‌توان توسط هر پزشک با شرایط و آموزش مناسب تجویز کرد – این ممکن است شامل پزشکان، پرستاران و ماماها باشد.

همه داروخانه ها می توانند این دارو را ذخیره کنند. با این حال، بسته به محل زندگی‌تان، ممکن است لازم باشد به یک کلینیک اختصاصی یا بیمارستان بروید.

سقط جنین دارویی یک فرآیند 2 مرحله ای است.

سقط ۱۰۰درصد جنین مرحله اول شامل مصرف قرصی است که هورمون لازم برای ادامه بارداری به نام میفپریستون را مسدود می کند.

بعد از 36 تا 48 ساعت داروی دیگری به نام میزوپروستول تجویز می شود که باعث می شود محتویات از رحم خارج شود .

سقط جنین با قرص سایتوتک

سقط جنین با قرص سایتوتک

سقط جنین دارویی بسیار بی خطر است. در حدود 99 نفر از 100 نفری که آن را دارند موثر است. اگر جواب نداد، ممکن است به سقط جراحی نیاز داشته باشید.

سقط جنین پزشکی برای همه مناسب نیست. افرادی که دارای برخی شرایط پزشکی هستند، که داروهای خاصی مصرف می کنند یا بیش از هفته 9 بارداری هستند، نباید سقط پزشکی انجام دهند.

اگر دستگاه ضد بارداری داخل رحمی (IUD ) دارید ، باید قبل از سقط پزشکی آن را خارج کنید.

برخی از کلینیک ها می توانند مشاوره سقط جنین پزشکی را از طریق تماس ویدیویی از راه دور ارائه دهند. با متخصص بهداشت یا کلینیک انتخابی خود صحبت کنید تا دریابید که آیا این گزینه برای شما در دسترس است یا خیر.

قبل از سقط پزشکی

قبل از سقط پزشکی ممکن است یک آزمایش ادرار یا خون و یک سونوگرافی برای تایید باردار بودن و بررسی مرحله بارداری خود انجام دهید.

اگرچه این آزمایش‌ها همیشه مورد نیاز نیستند، به خصوص اگر از تاریخ پریود خود مطمئن هستید و اگر مرحله بارداری زودتر از هفته ۱۰ باشد. ارائه‌دهنده مراقبت‌های بهداشتی شما بر اساس شرایط فردی شما توصیه می‌کند که کدام آزمایش برای شما مناسب است.

سقط جنین پزشکی

سقط جنین پزشکی

همچنین اطلاعاتی در مورد گزینه های دیگر ، خدمات مشاوره و پشتیبانی به شما داده می شود .

در حین سقط جنین پزشکی

سقط ۱۰۰درصد جنین روش سقط جنین دارویی در 2 مرحله انجام می شود. ابتدا قرصی به نام میفپریستون (RU486) به شما داده می شود تا بلافاصله مصرف کنید. سپس به خانه می روید و 4 قرص دیگر به نام میزوپروستول می خورید. این 36 ساعت تا 48 ساعت پس از مصرف میفپریستون مصرف می شود. مهم است که این قرص ها را طبق دستور مصرف کنید.

بین یک تا 24 ساعت پس از مصرف داروی دوم، معمولاً دچار خونریزی و گرفتگی می شوید. مطمئن شوید که در خانه استراحت می کنید و در صورت نیاز از داروهای مسکن مانند پاراستامول یا ایبوپروفن استفاده می کنید.

همچنین ممکن است دوره کوتاهی از موارد زیر را تجربه کنید:

 • استفراغ
 • اسهال
 • سرگیجه
 • خستگی
 • تب خفیف

در عرض 6 ساعت، اکثر افراد بافت حاملگی را از طریق واژن خود خارج می کنند. ممکن است مقداری لخته خون بزرگ را دفع کنید.

بعد از سقط پزشکی

اکثر زنان پس از سقط جنین پزشکی حدود 2 هفته خونریزی و گرفتگی را تجربه می کنند، اگرچه خونریزی می تواند تا 6 هفته پس از سقط پزشکی ادامه یابد.

شما باید 4 تا 8 هفته پس از درمان اولین قاعدگی خود را داشته باشید. با این حال برخی از روش های پیشگیری از بارداری ممکن است این را تغییر دهند.

معمولاً 14 تا 21 روز پس از مصرف دارو، آزمایش خون برای تشخیص بارداری مداوم توصیه می شود تا مطمئن شوید که سقط جنین مؤثر بوده است سقط ۱۰۰درصد جنین.

خطرات مرتبط با سقط جنین پزشکی چیست؟

سقط جنین دارویی یک راه بسیار مطمئن برای پایان دادن به بارداری است.

عوارض می تواند شامل موارد زیر باشد:

 • شما می توانید به داروهای سقط جنین واکنش نشان دهید سقط ۱۰۰درصد جنین.
 • ممکن است مقدار کمی از بافت بارداری در رحم باقی مانده باشد – برای برداشتن آن به یک عمل جراحی نیاز دارید. این اتفاق در حدود 1 مورد از 25 مورد سقط پزشکی رخ می دهد.
 • این روش ممکن است در پایان بارداری ناموفق باشد و ممکن است برای تکمیل سقط به دارو یا جراحی بیشتری نیاز داشته باشید. این در کمتر از 1 مورد از هر 100 مورد سقط پزشکی اتفاق می افتد.
 • ممکن است خونریزی شدید داشته باشید.
 • ممکن است دچار عفونت شوید و برای درمان آن به داروهای مختلفی نیاز خواهید داشت.

سقط جنین دارویی بر باروری آینده شما تأثیری ندارد .

سقط جنین جراحی چیست؟

در سقط جنین جراحی از ساکشن برای برداشتن بافت حاملگی استفاده می شود. توسط پزشک آموزش دیده انجام می شود. این بسیار موثر است – از هر 1000 سقط جراحی فقط 1 مورد کار نمی کند و ممکن است نیاز به یک روش اضافی داشته باشد.

2 نوع سقط جنین جراحی وجود دارد:

 • سقط ساکشن : این رایج ترین روش سقط جنین است. این روش شامل مکش ملایم برای تخلیه محتویات رحم شما است. این روش را می توان تا حدود 14 هفته پس از اولین روز آخرین قاعدگی انجام داد.
 • اتساع و تخلیه (D & E) : ساکشن و ابزار پزشکی برای تخلیه محتویات رحم شما استفاده می شود. این معمولاً برای بارداری‌هایی انجام می‌شود که طولانی‌تر هستند (بیش از 14 هفته پس از اولین روز آخرین قاعدگی).

قبل از عمل

سقط ۱۰۰درصد جنین قبل از سقط جنین ممکن است یک آزمایش ادرار یا خون و یک سونوگرافی برای تایید باردار بودن و بررسی مرحله بارداری خود انجام دهید.

با این حال، اگر از تاریخ های پریود خود مطمئن هستید و مرحله بارداری زودتر از 10 هفته است، ممکن است نیازی به انجام این آزمایش ها نباشد. ارائه‌دهنده مراقبت‌های بهداشتی شما بر اساس شرایط فردی شما توصیه می‌کند که کدام آزمایش برای شما مناسب است.

بسته به مرحله بارداری، ممکن است داروهایی برای نرم شدن دهانه رحم قبل از جراحی به شما پیشنهاد شود. اگر بارداری شما 14 هفته بیشتر باشد، معمولاً این مورد لازم است.

همچنین اطلاعاتی در مورد گزینه های دیگر، مشاوره و خدمات پشتیبانی به شما داده می شود.

در طول روش

قبل از سقط جنین نباید به مدت 4 تا 6 ساعت (یا طبق دستور پزشک خود) چیزی بخورید یا بنوشید. معمولاً یک بیهوشی عمومی سبک خواهید داشت . گزینه دیگر بی حسی موضعی همراه با آرامبخش است تا احساس خواب آلودگی کنید سقط ۱۰۰درصد جنین.

در طول این عمل، پزشک یک لوله پلاستیکی کوچک را از طریق واژن شما وارد رحم شما می کند. این کار از مکش برای تخلیه رحم شما استفاده می کند. معمولاً 10 تا 15 دقیقه طول می کشد. در طول عمل هیچ دردی احساس نخواهید کرد.

بعد از عمل

کارکنان کلینیک برای اطمینان از بهبودی شما را زیر نظر خواهند داشت. معمولاً حدود 3 تا 5 ساعت در کلینیک خواهید بود.

معمولاً به شخص دیگری نیاز دارید که بعد از آن شما را به خانه برساند، زیرا در اثر داروی بیهوشی احساس خواب آلودگی خواهید کرد.

شما باید 4 تا 6 هفته بعد از عمل اولین قاعدگی خود را داشته باشید. برخی از روش های پیشگیری از بارداری ممکن است بر این امر تأثیر بگذارد.

خطرات مرتبط با سقط جنین جراحی چیست؟

سقط جنین یک روش مطمئن و موثر برای پایان دادن به بارداری است، به شرطی که توسط پزشک متخصص در یک کلینیک معتبر انجام شود.

به ندرت، ممکن است عوارضی رخ دهد، از جمله:

 • واکنش به ماده بیهوشی سقط ۱۰۰درصد جنین
 • آسیب به رحم یا دهانه رحم ناشی از ابزارهای جراحی
 • باقی ماندن قطعات کوچکی از بافت حاملگی در رحم، که برای برداشتن آنها نیاز به عمل جراحی دارد (این اتفاق در حدود 1 مورد از هر 1000 مورد سقط جراحی رخ می دهد)
 • این روش در پایان بارداری ناموفق است، به طوری که یک روش جراحی دیگر مورد نیاز است (این اتفاق در حدود 1 مورد از هر 1000 سقط جراحی رخ می دهد)
 • خونریزی شدید
 • عفونت

سقط جنین بدون عارضه بر شانس باردار شدن شما در آینده تأثیری نخواهد گذاشت.

What is medication abortion

بعد از سقط جنین دارویی یا جراحی چه انتظاری باید داشته باشم؟

خونریزی واژن

پس از یک سقط جراحی یا دارویی، خونریزی و گرفتگی واژن طبیعی است. میزان خونریزی از فردی به فرد دیگر متفاوت است.

پس از سقط پزشکی، ممکن است تا 6 هفته خونریزی داشته باشید سقط ۱۰۰درصد جنین.

بعد از سقط جراحی، معمولاً زودتر و بعد از حدود 2 هفته متوقف می شود. توقف و شروع خونریزی طبیعی است. برخی افراد خونریزی بسیار کمی دارند.

Mifepristone for Abortion

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *