پرش به محتوا
Home » حرکاتی که باعث سقط جنین میشوند

حرکاتی که باعث سقط جنین میشوند

حرکاتی که باعث سقط جنین میشوند %%sep%% ایا ورزش در ماه اول بارداری ضرر دارد %%sep%% علت سقط جنین در هفته چهارم %%sep%% علائم سقط جنین در هفته اول

حرکاتی که باعث سقط جنین میشوند

حرکاتی که باعث سقط جنین میشوند سقط جنین (که به آن سقط خودبخودی نیز گفته می شود) پایان غیرمنتظره بارداری در 20 هفته اول بارداری است. فقط به این دلیل که “سقط جنین” نامیده می شود به این معنی نیست که شما در حمل بارداری اشتباه کرده اید. اکثر سقط ها خارج از کنترل شما هستند و به این دلیل رخ می دهند که رشد جنین متوقف می شود حرکاتی که باعث سقط جنین میشوند.

قرص سقط جنین

قرص سقط جنین

ارائه دهنده مراقبت های بارداری شما ممکن است انواع سقط جنین زیر را برای شما تشخیص دهد:

 • سقط جنین از دست رفته: شما حاملگی را از دست داده اید اما نمی دانید که این اتفاق افتاده است. هیچ علامتی برای سقط جنین وجود ندارد، اما سونوگرافی تایید می کند که جنین ضربان قلب ندارد.
 • سقط جنین کامل: بارداری را از دست داده اید و رحم شما خالی است. شما خونریزی را تجربه کرده اید و از بافت جنینی عبور کرده اید. ارائه دهنده شما می تواند سقط جنین کامل را با سونوگرافی تایید کند .
 • سقط مکرر: سه سقط متوالی. حدود 1 درصد از زوج ها را مبتلا می کند.
 • تهدید به سقط جنین: دهانه رحم شما بسته می ماند، اما خونریزی دارید و گرفتگی لگن را تجربه می کنید. بارداری به طور معمول بدون هیچ مشکل دیگری ادامه می یابد. ارائه دهنده مراقبت های بارداری شما ممکن است در بقیه دوران بارداری شما را با دقت بیشتری تحت نظر داشته باشد.
 • سقط جنین اجتناب ناپذیر: خونریزی دارید، گرفتگی می کنید و دهانه رحم شروع به باز شدن (گشاد شدن) کرده است. ممکن است مایع آمنیوتیک نشت کند . احتمال سقط جنین کامل وجود دارد.

ایا ورزش در ماه اول بارداری ضرر دارد

ممکن است از سقط جنین آگاه نباشید. در افرادی که علائم سقط جنین دارند، شایع ترین علائم عبارتند از:

 • خونریزی که از سبک به شدید پیشرفت می کند. همچنین ممکن است بافت خاکستری رنگ یا لخته خون را از بین ببرید.
 • گرفتگی و درد شکم (معمولا بدتر از دردهای قاعدگی).
 • کمردرد که ممکن است از خفیف تا شدید متغیر باشد.
 • کاهش علائم بارداری حرکاتی که باعث سقط جنین میشوند

اگر هر یک از این علائم را تجربه کردید، فوراً با ارائه دهنده مراقبت های بارداری خود تماس بگیرید. آنها به شما می گویند که وارد مطب شوید یا به اورژانس بروید.

داروی سقط جنین

داروی سقط جنین

چه چیزی باعث سقط جنین می شود حرکاتی که باعث سقط جنین میشوند

ناهنجاری های کروموزومی باعث حدود 50 درصد از تمام سقط ها در سه ماهه اول (تا 13 هفته) بارداری می شود. کروموزوم ها ساختارهای ریز درون سلول های بدن شما هستند که حامل ژن های شما هستند. ژن ها تعیین کننده تمام ویژگی های فیزیکی فرد هستند، مانند جنسیت، رنگ مو و چشم و گروه خونی.

قیمت قرص سقط جنین

قیمت قرص سقط جنین

اکثر مشکلات کروموزومی به طور تصادفی رخ می دهد. به طور کامل مشخص نیست که چرا این اتفاق می افتد.

عوامل متعددی ممکن است باعث سقط جنین شوند:

 • عفونت.
 • قرار گرفتن در معرض بیماری های TORCH .
 • عدم تعادل هورمونی .
 • کاشت نادرست تخمک بارور شده در دیواره رحم
 • چند سالت است .
 • ناهنجاری های رحم.
 • دهانه رحم ناتوان (دهانه رحم شما خیلی زود در بارداری شروع به باز شدن می کند).
 • عوامل سبک زندگی مانند سیگار کشیدن ، نوشیدن الکل یا استفاده از مواد مخدر تفریحی.
 • اختلالات سیستم ایمنی مانند لوپوس .
 • بیماری کلیوی شدید .
 • بیماری قلبی مادرزادی .
 • دیابتی که کنترل نمی شود
 • بیماری تیرویید .
 • تابش – تشعشع .
 • برخی داروها، مانند داروی آکنه ایزوترتینوئین (Accutane®).
 • سوء تغذیه شدید

هیچ مدرک علمی وجود ندارد که استرس، ورزش، فعالیت جنسی یا استفاده طولانی مدت از قرص های ضد بارداری باعث سقط جنین شود. در هر شرایطی که هستید، مهم است که خودتان را به خاطر سقط جنین سرزنش نکنید. بیشتر سقط های جنین هیچ ارتباطی با کاری که شما انجام داده اید یا انجام نداده اید ندارد.

سقط جنین چقدر دردناک است؟

سقط جنین برای هر فردی متفاوت است. برخی از افراد گرفتگی دردناک دارند، در حالی که سایر افراد گرفتگی هایی مشابه دوره قاعدگی خود دارند . نوع سقط جنین شما نیز ممکن است بر میزان درد شما تأثیر بگذارد. به عنوان مثال، اگر در خانه سقط جنین کامل داشته باشید، ممکن است درد بیشتری نسبت به فردی که سقط جنین خود را فراموش کرده است داشته باشید و برای از بین بردن حاملگی یک عمل جراحی انجام داده است.

خرید آمپول سقط جنین

خرید آمپول سقط جنین

اولین بار در هنگام سقط جنین چه اتفاقی می افتد؟

به سختی می توان گفت که در طول سقط جنین چه اتفاقی می افتد، زیرا علائم هر فرد متفاوت است. گاهی اوقات هیچ نشانه ای از سقط وجود ندارد و در سونوگرافی قبل از تولد متوجه می شوید که بارداری را از دست داده اید. اکثر مردم درجاتی از گرفتگی و خونریزی را تجربه می کنند، اما آنچه در ابتدا اتفاق می افتد متفاوت است.

سقط جنین پزشکی

سقط جنین پزشکی

سقط جنین چقدر طول می کشد؟

بستگی دارد. برخی از افراد گرفتگی دردناک و خونریزی شدید طولانی تر از دیگران دارند. ارائه دهنده مراقبت های بارداری شما می تواند به شما بگوید که چه انتظاری داشته باشید و در مورد نحوه مدیریت درد و گرفتگی در طول سقط جنین به شما توصیه هایی می کند حرکاتی که باعث سقط جنین میشوند.

عوامل خطر سقط جنین چیست؟

یک عامل خطر صفت یا رفتاری است که احتمال ابتلای فرد به بیماری یا بیماری را افزایش می دهد. عوامل خطر سقط جنین عبارتند از:

 • سن شما : مطالعات نشان می دهد که خطر سقط جنین برای افراد 20 ساله بین 12 تا 15 درصد است و برای افراد تا سن 40 سالگی به حدود 25 درصد افزایش می یابد. بیشتر سقط های جنین مرتبط با سن به دلیل یک ناهنجاری کروموزومی (جنین از دست رفته است یا وجود دارد) اتفاق می افتد. کروموزوم های اضافی).
 • سقط جنین قبلی : اگر قبلاً سقط جنین نداشته اید، 25 درصد احتمال دارد که سقط جنین دیگری داشته باشید (فقط کمی بیشتر از کسی که سقط جنین نداشته است).
 • شرایط سلامتی : برخی از شرایط سلامتی مانند دیابت کنترل نشده، عفونت ها یا مشکلات رحم یا دهانه رحم احتمال سقط جنین را افزایش می دهد.

با ارائه دهنده مراقبت های بارداری خود در مورد عوامل خطر سقط جنین صحبت کنید. آنها می توانند پس از بررسی سابقه پزشکی شما در مورد خطر شما صحبت کنند.

چند نفر سقط جنین دارند؟

بین 10 تا 20 درصد از تمام بارداری های شناخته شده به سقط جنین ختم می شود. بیشتر سقط جنین (80%) در سه ماه اول بارداری (تا 13 هفته بارداری) اتفاق می افتد. کمتر از 5 درصد از سقط‌ها بعد از هفته 20 بارداری اتفاق می‌افتد. اگر سقط‌هایی را در نظر بگیرید که مدت کوتاهی پس از لانه‌گزینی اتفاق می‌افتند، ممکن است میزان سقط جنین بیشتر باشد. یک فرد ممکن است متوجه نباشد که باردار است زیرا خونریزی در حوالی دوره قاعدگی او اتفاق می افتد. این حاملگی شیمیایی نامیده می شود .

خطر سقط جنین من در هفته چقدر است؟

خطر سقط جنین در هر هفته که باردار هستید کاهش می یابد. حدود 15 درصد از بارداری ها به سقط جنین ختم می شود. خطر سقط جنین در سه ماهه دوم (هفته 13 تا 19) بین 1 تا 5 درصد است. عوامل زیادی بر خطر سقط جنین تأثیر می گذارد، مانند سن و سلامتی. با این حال، خطر سقط جنین در هر هفته بارداری کاهش می‌یابد، اگر فرد باردار هیچ شرایط سلامتی دیگری نداشته باشد.

تشخیص و آزمایشات

سقط جنین چگونه تشخیص داده می شود؟

ارائه دهنده مراقبت های بارداری شما یک آزمایش سونوگرافی برای تایید سقط جنین انجام می دهد. این آزمایش‌ها ضربان قلب جنین یا وجود کیسه زرده (یکی از اولین ساختارهای جنینی را که ارائه‌دهنده شما می‌تواند در سونوگرافی ببیند) بررسی می‌کند.

همچنین ممکن است یک آزمایش خون برای اندازه گیری گنادوتروپین جفتی انسانی (hCG)، هورمونی که توسط جفت تولید می شود، انجام دهید. سطح پایین hCG می تواند سقط جنین را تایید کند.

در نهایت، ممکن است ارائه دهنده شما یک معاینه لگنی انجام دهد تا بررسی کند که آیا دهانه رحم شما باز شده است یا خیر حرکاتی که باعث سقط جنین میشوند.

مدیریت و درمان

راه های درمان سقط جنین چیست؟

در صورت از دست دادن بارداری، جنین باید از رحم شما خارج شود. اگر قسمتی از بارداری در بدن شما باقی بماند، ممکن است عفونت، خونریزی یا سایر عوارض را تجربه کنید حرکاتی که باعث سقط جنین میشوند.

اگر سقط جنین کامل شد و رحم شما تمام بافت جنین را خارج کرد، معمولاً نیازی به درمان بیشتر نیست. ارائه دهنده مراقبت های بارداری شما یک سونوگرافی انجام می دهد تا مطمئن شود چیزی در رحم شما باقی نمانده است.

اگر بدن شما تمام بافت ها را به خودی خود جدا نمی کند یا شروع به خونریزی نکرده اید، ارائه دهنده مراقبت های بارداری شما برداشتن بافت را با دارو یا جراحی توصیه می کند.

درمان غیر جراحی

ارائه دهنده مراقبت های بارداری شما ممکن است به شما توصیه کند که منتظر بمانید تا ببینید آیا بارداری خود به خود عبور می کنید یا خیر. این ممکن است در صورت داشتن سقط جنین ناپدید شده باشد. انتظار برای شروع سقط جنین ممکن است چند روز طول بکشد. اگر انتظار برای دفع بافت بی خطر نیست یا می خواهید بافت را در اسرع وقت بردارید، ممکن است مصرف دارویی را توصیه کنند که به رحم شما کمک می کند بارداری را پشت سر بگذارد. این گزینه‌ها معمولاً فقط در صورت سقط جنین قبل از هفته ۱۰ بارداری در دسترس هستند.

اگر سقط جنین تایید نشد، اما علائم سقط جنین را داشتید، ممکن است پزشک برای چند روز استراحت در بستر را تجویز کند. ممکن است یک شبه برای مشاهده در بیمارستان بستری شوید. هنگامی که خونریزی متوقف شد، ممکن است بتوانید به فعالیت های عادی خود ادامه دهید. اگر دهانه رحم شما گشاد شده باشد، ممکن است تشخیص دهند که دهانه رحم شما ناکارآمد است و ممکن است روشی را برای بستن دهانه رحم ( سرکلاژ دهانه رحم ) انجام دهند.

درمان جراحی

در صورتی که رحم شما دوران بارداری را پشت سر نگذاشته باشد یا خونریزی شدید داشته باشید، پزشک ممکن است اتساع و کورتاژ (D&C) یا اتساع و تخلیه (D&E) را انجام دهد. اگر بارداری شما بیش از هفته 10 بارداری باشد، جراحی ممکن است تنها گزینه باشد. در طی این روش‌ها، دهانه رحم شما گشاد می‌شود و بافت باقی‌مانده مربوط به بارداری به آرامی خراشیده می‌شود یا از رحم شما ساکشن می‌شود. ارائه دهنده شما این جراحی ها را در بیمارستان انجام می دهد و شما تحت بیهوشی خواهید بود.

برخی از علائم بعد از سقط جنین چیست؟

لکه بینی و ناراحتی خفیف از علائم شایع پس از سقط جنین هستند.

اگر هر یک از این علائم را دارید فوراً با پزشک خود تماس بگیرید زیرا ممکن است نشانه‌های عفونت باشد:

 • خونریزی شدید یا بدتر شدن خونریزی.
 • تب.
 • لرز حرکاتی که باعث سقط جنین میشوند
 • درد شدید.

حداقل تا دو هفته پس از سقط جنین چیزی را داخل واژن خود قرار ندهید. این شامل تامپون، رابطه جنسی و انگشتان یا اسباب بازی های جنسی است. ارائه‌دهنده شما یک قرار ملاقات بعدی با شما تعیین می‌کند تا در مورد بهبودی شما و هرگونه عارضه صحبت کند.

Exercise care and caution after an abortion

بعد از سقط های مکرر چه آزمایش هایی باید انجام دهم؟

اگر بیش از سه سقط متوالی داشته باشید (به نام سقط مکرر) ممکن است آزمایش خون یا آزمایش ژنتیک لازم باشد. این شامل:

 • آزمایش‌های ژنتیکی : شما و همسرتان می‌توانید آزمایش‌های خون مانند کاریوتایپینگ را برای بررسی ناهنجاری‌های کروموزومی انجام دهید. اگر بافت حاصل از سقط جنین در دسترس باشد، ممکن است ارائه دهنده شما بتواند آن را برای بی نظمی های کروموزومی آزمایش کند.
 • آزمایش خون : ممکن است برای بررسی شرایط خودایمنی یا هورمونی که می تواند باعث سقط جنین شود، آزمایش خون بدهید.

ارائه دهنده شما همچنین ممکن است با استفاده از یکی از روش های زیر به رحم شما نگاه کند:

 • هیستروسالپنگوگرام (تست رنگ آمیزی اشعه ایکس از رحم و لوله های فالوپ) حرکاتی که باعث سقط جنین میشوند
 • هیستروسکوپی (آزمایشی که طی آن پزشک شما داخل رحم شما را با یک دستگاه نازک و تلسکوپ مانند مشاهده می کند).
 • لاپاراسکوپی (روشی که در طی آن پزشک ارگان های لگنی را با یک دستگاه روشن مشاهده می کند).

Is it safe to exercise in pregnancy

جلوگیری

چگونه می توانم از سقط جنین دیگر جلوگیری کنم؟

معمولاً نمی توان از سقط جنین جلوگیری کرد. اگر سقط جنین دارید، به این دلیل نیست که کاری برای ایجاد آن انجام داده اید. مراقبت از بدن خود بهترین کاری است که می توانید انجام دهید. چند نمونه از روش های مراقبت از خود عبارتند از:

 • شرکت در تمام قرارهای مراقبت های دوران بارداری
 • حفظ وزنی که برای شما سالم است.
 • اجتناب از عوامل خطر سقط جنین مانند نوشیدن الکل و سیگار کشیدن.
 • مصرف یک ویتامین قبل از تولد
 • ورزش منظم و رژیم غذایی سالم حرکاتی که باعث سقط جنین میشوند

exercise linked to very early pregnancy loss

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *